Nerwobóle

Mózg jest podłączony do korpusu rdzenia kręgowego z nerwów rdzeniowych wysyła i odbiera impulsy i wiadomości z i do mózgu. Jednakże, istnieje dwanaście nerwów czaszkowych, które bezpośrednio łączą się z ciałem. Te nerwy są zaangażowane w mięśniach i sensorycznej funkcji głowy i szyi. (Wyjątkiem jest X nerwu czaszkowego lub nerw błędny, który jest również odpowiedzialny za przywspółczulnego układu klatki piersiowej i jamy brzusznej). Nerw trójdzielny (V nerwu czaszkowego) jest tak nazwany, ponieważ ma trzy oddziały odpowiedzialne za uczucie twarzy; jeden oddział reguluje również żucie. Oddział okulistyczny (V1) jest odpowiedzialny za uczucie od głowy, czoła, górnej powieki i czubka nosa.

Oddział szczękowej (V2) sensacja obejmuje dolną powiekę, w stronę nosa, górną wargę i policzek, a górne zęby i dziąsła. Żuchwowego ramię (V3) jest odpowiedzialny za uczucie dolnych zębów i dziąseł dolnej wargi, brody, szczęki i część ucha. Jest również odpowiedzialny za dostarczenie mięśni związanych z żucia (żucia), te mięśnie biorące udział w żuciu.

Nerwoból nerwu trójdzielnego zapalenie nerwu trójdzielnego, co powoduje silny ból twarzy. Znany jest również jako tik ponieważ intensywny ból może powodować u pacjentów, że wykrzywiają swoją twarz w grymasie i odchylają głowę z bólu. Oczywiste ruch jest znany jako tik. Neuralgia nerwu trójdzielnego, ból jest intensywny i może wystąpić samodzielnie lub być epizodem co kilka godzin, minut lub sekund. Może zanikać na miesiące lub trwać pomiędzy atakami lecz u niektórych pacjentów, których ból nie jest dobrze kontrolowane; może to prowadzić do przewlekłego zespołu bólowego, wpływając na czynności dnia codziennego i powodować depresję. Choć może to mieć wpływ na ludzi w każdym wieku, nerwoból nerwu trójdzielnego zazwyczaj dotyka ludzi starszych niż 60 lat. To wpływa na prawą stronę twarzy pięciokrotnie częściej niż po lewej.

1 234 ... 9»