Nadwrażliwość jelita

1. Dokładna przyczyna jelita drażliwego jest nieznana, ale większość ekspertów zgadza się, że wiąże się to ze zwiększoną wrażliwością całego jelita.

Jelito drażliwe jest nieprzewidywalne, możesz przejść przez wiele miesięcy bez żadnych objawów a potem może wystąpić nagła reakcja.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem, jeśli masz uczucia depresji lub lęku, które mają znaczący wpływ na twoje codzienne życie.

Również odkryto, że wiele osób z jelitem drażliwym doświadczyło traumatycznych wydarzeń, zwykle w dzieciństwie, takie jak nadużycia, poważna choroba w dzieciństwie lub żałoba.

Objawy zespołu jelita drażliwego często można zmniejszyć przez zmianę diety i stylu życia oraz poprzez zrozumienie natury choroby.

Stres jest kolejnym wspólnym wyzwalaczem objawów jelita drażliwego, dlatego ważne jest znalezenie sposób radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

Jeśli masz jelito drażliwe i towarzyszy ci biegunka, może się okazać, że pomocne może być ograniczenie spożywania zawartego w jedzeniu nierozpuszczalnego błonnika.

Jeśli masz jelito wrażliwe na zaparcia, może pomóc zwiększenie ilości rozpuszczalnego błonnika w diecie i ilości wody, którą pijemy.

Twoje ciało zazwyczaj porusza żywności poprzez układ trawienny, ściskając i rozluźniając mięśnie jelit w rytmicznym sposób.

1 2»