Nadciśnienie tętnicze

leczenie

Zmiana stylu życia może przejść długą drogę w kierunku kontrolowania wysokiego ciśnienia krwi. Lekarz może zalecić zdrową dietę z mniejszą ilością soli, aby regularnie ćwiczyć, rzucić palenie i utrzymać zdrową wagę. Ale czasami zmiany w stylu życia nie są wystarczające. Oprócz zmian w stylu życia, lekarz może zalecić leki na obniżenie ciśnienia krwi. Jeśli jesteś w wieku 60 lat lub więcej, a stosowanie leków prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi (na przykład mniej niż 140 mm Hg), twoje leki nie będą musiały być zmienione, jeżeli nie powoduje negatywnych skutków dla zdrowia i jakości życia. Ponadto, osoby starsze niż 60 lat z powszechnie nie izolowanym nadciśnieniem skurczowym - gdy ciśnienie rozkurczowe jest normalne, ale ciśnienie skurczowe jest wysokie. Kategoria leków lekarz przepisze zależy od pomiarów ciśnienia krwi i czy masz również inne problemy zdrowotne.

Leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi

Tiazydowych lek moczopędny - leki moczopędne, zwane czasem pigułki wody, są leki, które działają na nerki pomagają organizmowi wyeliminować sodu i wody, zmniejszenie objętości krwi.

Diuretyki tiazydowe są często pierwszym, ale nie tylko, wybór w wysokie ciśnienie krwi leki. Jeśli nie bierzesz diuretyk i ciśnienie krwi pozostaje wysokie, należy porozmawiać z lekarzem o dodanie jednego lub wymianie leku aktualnie podejmowanego z lekiem moczopędnym.

Beta blokery. Leki te zmniejszają obciążenie dla serca i otwierają naczynia krwionośne powodując, że serce zaczyna bić wolniej i z mniejszą siłą. Kiedy przewidziana sam, beta blokery nie działa tak dobrze, szczególnie u osób starszych, ale może być skuteczne w połączeniu z innymi lekami do pomiaru ciśnienia krwi.

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE). Leki te pomagają w relaksie naczyń krwionośnych poprzez blokowanie tworzenia się substancji chemicznej, która zwęża się naczyń krwionośnych. Osoby z przewlekłą chorobą nerek mogą korzystać z inhibitorów ACE.

Blokery receptora angiotensyny II (ARB). Leki te pomagają zrelaksować się naczyń krwionośnych poprzez blokowanie działania, a nie formacji, naturalnej substancji, która zwęża naczynia krwionośne. Osób z przewlekłą chorobą nerek może korzystać z ARB, jak jeden z ich leków.

Blokery kanału wapniowego. Leki te pomagają zrelaksować mięśnie naczyń krwionośnych. Niektóre powolne tętno. Blokery kanału wapniowego mogą działać lepiej dla ludzi starszych i czerni niż zrobić sam inhibitory ACE.