Nadciśnienie tętnicze

Leczenie

Celem leczenia jest obniżenie ciśnienia krwi, tak, że masz mniejsze ryzyko powikłań. Jeśli masz pre-nadciśnienie, lekarz zaleci zmiany w stylu życia, aby doprowadzić ciśnienie krwi do normalnego zakresu. Leki są rzadko stosowane do wstępnego nadciśnienia. Można zrobić wiele rzeczy, które pomogą kontrolować ciśnienie krwi w domu, w tym: stosować dietę bogatą w potas i błonnik; pić dużo wody; 30 minut dziennie ćwiczeń aerobowych; rzucić palenie; unikanie spożywania alkoholu; ograniczyć ilość spożywanej soli; zmniejszyć stres; utrzymywanie zdrowej masy ciała. Lekarz może pomóc znaleźć programy do utraty wagi, rzucenie palenia i ćwiczeń. Można również uzyskać skierowanie od lekarza do dietetyka, który pomoże zaplanować dietę, która jest zdrowa. Najczęściej leczone wysokie ciśnienie krwi to: poniżej 140/90 mm ​​ Hg jako ogólny cel dla większości ludzi; poniżej 140/80 mm Hg do 130 dla ludzi, którzy mają choroby serca, cukrzycę lub przewlekłą chorobę nerek.

 Często jeden lek na ciśnienie krwi nie może być wystarczający, aby kontrolować ciśnienie krwi, a może trzeba mieć dwie lub więcej leków. Jeśli masz objawy niepożądane, lekarz może zastąpić inny lek. Kiedy ciśnienie krwi nie jest dobrze kontrolowane, jesteś w grupie ryzyka: krwawienia z aorty, dużych naczyń krwionośnych, która dostarcza krew do jamy brzusznej, miednicy i nóg; przewlekłej choroby nerek; ataku serca i niewydolności serca; słabego dopływu krwi do nóg; problemów ze wzrokiem.

Kiedy skontaktować się z lekarzem specjalistą

Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, będziesz miał regularne kontrole z lekarzem. Nawet jeśli nie zdiagnozowano nadciśnienie, ważne jest, aby mieć sprawdzane ciśnienie krwi podczas regularnego check-up, zwłaszcza jeśli ktoś w rodzinie ma lub miał wysokie ciśnienie krwi. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli monitorowanie domu pokazuje, że ciśnienie krwi jest nadal wysoki. Większość ludzi może zapobiec wysokie ciśnienie krwi z występujących w następstwie zmian w stylu życia mające doprowadzić ciśnienie krwi w dół. 

«1 2 345 ... 7»