Nadciśnienie tętnicze

Ciśnienie krwi jest to pomiar siły przeciwko ścianom tętnic jako pompy krwi przez serce. Nadciśnienie jest innym terminem stosowanym do opisania wysokiego ciśnienia krwi. Odczyty ciśnienia krwi są podane jako dwie liczby. Górna liczba jest nazywana skurczowe ciśnienie krwi. Wartość dolną nazywa rozkurczowego ciśnienia krwi.

Na przykład, w ciągu 120 80 (zapisane w 120/80 mmHg). Jeden lub oba te numery mogą być zbyt duże. Normalne ciśnienie krwi, jest gdy ciśnienie jest niższe niż 120/80 mm Hg przez większość czasu. Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) jest wtedy, gdy ciśnienie krwi 140/90 mmHg lub powyżej większość czasu. Jeśli numery ciśnienia krwi są 120/80 lub wyższe, ale poniżej 140/90, to się nazywa pre-nadciśnienie.

Przyczyny

Jest bardziej prawdopodobne, aby ciśnienie krwi było zbyt wysokie, gdy się starzejemy. To dlatego, że naczynia krwionośne stają się sztywniejsze z wiekiem. Kiedy tak się dzieje, ciśnienie krwi wzrasta.   Wysokie ciśnienie krwi, które jest spowodowane przez inny stan chorobowy lub lekami stosowanymi obecnie nazywa się nadciśnienie wtórne. Nadciśnienie wtórne może wystąpić przy: przewlekłej chorobie nerek, zaburzeniach nadnerczy, nadczynności przytarczyc, stanie przedrzucawkowym, w ciąży, przy zażywaniu pigułek antykoncepcyjnych, zwężonej tętnicy. W większości przypadków, nie istnieją żadne objawy. Dla większości pacjentów, wysokie ciśnienie krwi występuje, gdy odwiedzają ich lekarze lub dostarczyć go w innym miejscu. Ponieważ nie ma żadnych objawów, ludzie mogą rozwijać choroby serca i problemy z nerkami, nie wiedząc, że mają wysokie ciśnienie krwi. Nadciśnienie złośliwe są niebezpieczną postacią bardzo wysokiego ciśnienia krwi. Objawy obejmują: silny ból głowy; nudności lub wymioty; zamieszanie; zaburzenia widzenia; krwawienie z nosa. Lekarz mierzy ciśnienie krwi wiele razy podczas diagnozowania. To normalne, że ciśnienie krwi się różni, w zależności od pory dnia. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, choroby serca, problemy z nerkami, lub niektóre inne warunki, ciśnienie krwi sprawdzane jest częściej - co najmniej raz w roku. Odczyty ciśnienia krwi pobranych w domu może być lepszą miarą aktualnego ciśnienia krwi, niż te wykonane w gabinecie lekarskim. Upewnij się, że masz dobrej jakości, dobrze dopasowany monitor ciśnienia krwi. Powinien mieć odpowiedni mankiet i odczyt cyfrowy. Praktyka z lekarzem lub pielęgniarką, aby upewnić się, że biorąc ciśnienia krwi w pełnym zakresie. Przynieś swój monitor do domu, do spotkań, więc lekarz może upewnić się, że działa poprawnie. Lekarz wykona badanie lekarskie szukając oznak choroby serca, uszkodzenia oczu i innych zmian w organizmie. Testy mogą być również wykonane w poszukiwaniu: wysokiego poziomu cholesterolu; choroby serca, za pomocą testów, takich jak EKG lub w badaniu echokardiograficznym; choroby nerek, przy użyciu testów, takich jak płyty podstawowej przemiany materii i moczu lub ultradźwięków nerek.

1 234 ... 7»