Mukowiscydoza

Płuca

Fizjoterapia i ćwiczenia

Regularne fizjoterapia klatki piersiowej jest bardzo ważne. To pomaga oczyścić drogi oddechowe z gęstego śluzu. Fizjoterapeuta zazwyczaj pokazuje rodzicom, jak to zrobić dla swoich dzieci. To wiąże się w szczególny sposób, aby mocno pat pierś, podczas gdy dziecko leży głową w dół, aby zachęcić śluzu i plwociny być zakaszlał się. Dwa razy dziennie fizjoterapia klatki piersiowej jest powszechną praktyką. Może to być konieczne zwiększenie w okresach infekcji klatki piersiowej. Istnieje wiele różnych technik oczyszczania dróg oddechowych dostępne a fizjoterapeuta będzie w stanie doradzić w sprawie najbardziej odpowiedniej techniki lub technik dla Ciebie. Są to prawdopodobnie się zmieni, choć, jak się starzeją lub wprowadzonych zmian chorobowych w czasie. Ważne jest również, aby zachęcić dzieci do ćwiczeń i być tak aktywny i sprawny, jak to możliwe. Tak, są zachęcani sport i gry, takie jak bieganie, pływanie, piłkę nożną i tenisa.

Antybiotyki i leki przeciwgrzybicze

Kursy antybiotyki są podstawą leczenia.

Wiele dzieci z mukowiscydozą regularnego antybiotyki długoterminowych.Dawka jest zwiększana i / lub inne rodzaje antybiotyków podane przy Infekcja rozwija. Różne bakterie mogą powodować infekcje i antybiotyki wybrane zależą od bakterii w próbkach plwociny. Antybiotyki podawane dożylnie (do żyły) są często wymagane w przypadku ciężkich zakażeń, które nie są kontrolowane z tabletek antybiotyku. Mogą być również podane przez nebulizatora. Bakterią Pseudomonas aeruginosa powszechnie utrzymuje w grubych śluzu w drogach oddechowych. Aby zachować to od pochodni się do powtarzających się infekcji, antybiotyk podaje nebulizatora (antybiotyk) lub wziewnie inhalatora jest wspólne leczenie. Czasami płuca zarażone grzybem i leki przeciwgrzybicze jest wymagane.

Inhalatory

Inhalatory, które otwierają się do dróg oddechowych, jak to tylko możliwe mogą być stosowane - na przykład salbutamol. To jest podobne do stosowanego w leczeniu astmy.

Tlen

Osoby z zaawansowaną chorobą płuc mogą korzystać z tlenu, szczególnie na noc. Inne leki w celu poprawy czynności płuc - na przykład ibuprofen i azytromycyna - może również być zalecane w niektórych przypadkach. 

«123 4 567 ... 9»