Mukowiscydoza

Niektóre przypadki mukowiscydozy diagnozuje się u osób dorosłych stosunkowo łagodne objawy. Może to wynikać z kilku mutacji genu zwłóknienie torbielowate nie jest tak uszkodzona, jak innych. Obchodzenie się z chlorku sodu i może być lekko dotknięte tylko w tych przypadkach.

Diagnozowanie

Lekarz może zlecić badanie potu, jeśli on lub ona podejrzewa mukowiscydozę z objawami. W teście tym mierzy się ilość soli (chlorku sodu i) potem skóry.

Osób z mukowiscydozą mają nienormalnie wysoki poziom soli w pocie.

Test genetyczny może potwierdzić rozpoznanie. Niektóre komórki albo zgarniania z wewnętrznej strony policzka lub wykonane z testu krwi. Mogą one być badane w celu wykrycia genu zwłóknienie torbielowate.

Wszystkie noworodki w Wielkiej Brytanii są teraz pod kątem mukowiscydozy.Małe ukłucie pięty Badanie krwi jest wykonana około szóstego dnia po urodzeniu. Można to wykryć chemiczny zwany immunoreaktywny świni, która jest bogata w dzieci z mukowiscydozą. Jeśli jest wysoki to badanie potu i badanie genetyczne można zrobić, aby potwierdzić diagnozę. Przesiewowy uznaje się za ważne, ponieważ wcześniej rozpoznania, tym szybciej można rozpocząć leczenie, które poprawia rokowania.

Zwłóknienie torbielowate leczenie

Jest wiele aspektów, do leczenia osób z chorobą. Leczenie polega na wejście, rad i doświadczenia różnych specjalistów, takich jak dzieci, zdrowia, lekarzy wyspecjalizowanych pielęgniarek, fizjoterapeutów, dietetyków, doradców i psychologów, a także podstawowego zespołu opieki zdrowotnej. Zwykło się regularne kontrole i badania w celu monitorowania stanu i zachować kontrolę na dzieci wzrost, rozwój i dobrobyt.

Poniższa lista jest krótki przegląd najczęściej stosowanych metod leczenia, ale nie jest to pełna i wyczerpująca relacja z wszystkich zabiegów stosowanych. Indywidualny plan leczenia potrzebny jest w każdym przypadku, biorąc pod uwagę poszczególne okoliczności.

«12 3 456 ... 9»