Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja należy do grupy zabiegów, podczas których ścieraniu ulega wierzchnia warstwa naskórka, a niekiedy nawet skóry właściwej. W kolejnych etapach zabiegu usuwa się powoli kolejne warstwy, aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Mikrodermabrazja jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, nie wymagającym wcześniejszego znieczulania naskórka. Tylko w pojedynczych przypadkach występowania dużej wrażliwości na ból, wskazane jest miejscowe posmarowanie skóry maścią Emla. Na kilka dni przed wykonaniem zabiegu należy stosować się do konkretnych zasad, dotyczących unikania niektórych sposobów pielęgnacji skóry. Mikrodermabrazja wymaga, by na około 5 dni przed jej wykonaniem nie stosować kosmetyków (kremów i żeli) do peelingu twarzy i kremów do depilacji, w tym czasie nie zaleca się także wykonywania elektrolizy i woskowania, jak również stosowania szorstkich gąbeczek i szczoteczek do mycia (czyszczenia) twarzy.

Pierwszy etap zabiegu

Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu mikrodermabrazji, doświadczona kosmetyczka lub lekarz medycyny estetycznej przygotowuje skórę, w tym celu zmywa dokładnie makijaż i dezynfekuje skórę. Jeżeli cera jest łojotokowa, Mikrodermabrazja wymaga przetarcie jej spirytusem lub kwasem bornym.

Zabieg właściwy

Zabieg polega na dokładnym i powolnym przesuwaniu przez kosmetyczkę po skórze specjalnej głowicy, jest ona zakończona aplikatorem z dwoma otworami. Przez jeden otwór na skórę uderza silny strumień powietrza ze sterylnymi mikrokryształkami korundu lub drobnymi kawałkami diamentu, a drugim otworem zasysane są zużyte kryształy oraz starty w czasie zabiegu naskórek i zanieczyszczenia.

Mikrodermabrazja trwa około 20-30 minut.

W czasie zabiegu pacjentka wyraźnie odczuwa najpierw delikatne zasysanie, a następnie wyraźnie ścieranie i masowanie skóry, podczas jednego zabiegu można kilkakrotnie poddać skórę ścieraniu całej powierzchni.

Końcowy etap zabiegu

Zabieg może być zakończonu dodatkowym natlenianiem skóry. Trwa ono około 20 minut, a w tym czasie tlen wydostający się z urządzenia działa na skórę bakteriobójczo i regenerująco, w niektórych gabinetach oferowane jest łączenie mikrodermabrazji razem z chemicznym peelingiem.

Stan po zabiegu

Efekt jaki daje mikrodermabrazja jest widoczny bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, zwykle nie zauważa się żadnych niepożądanych skutków ubocznych, w sporadycznych przypadkach może wystąpić zaczerwienienie skóry, które można zatuszować odpowiednim makijażem. Niektóre osoby informują o wystąpieniu uczucia pieczenia, mrowienia, a u osób starszych, z bardzo wrażliwą cerą lub stosujących niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą wystąpić niewielkie wybroczyny, które znikają w ciągu 2 – 3 dni.

Podsumowując niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest to, że jest on bezbolesny, prosty, trwa krótko i po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z zajęć życia codziennego. Aparat, którym wykonywana jest mikrodermabrazja w rękach doświadczonego lekarza jest niezwykle skuteczny, a metoda ta pozostająca pod pełną kontrolą osoby wykonującej zabieg jest niezwykle bezpieczna. Mikrodermabrazja jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie, polega na usunięciu-ścieraniu warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, pokryte kryształkami naturalnego diamentu. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka zabieg powoduje, że w warstwie podstawnej skóry dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry zastępując komórki uszkodzone. Złuszczanie następuje stopniowo. Dlatego nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn.

«12 3 456 ... 8»