Miażdżyca

Choroba tętnic szyjnych (ka-ROT-id) występuje wtedy, gdy tablica buduje się w tętnicach z każdej strony szyi (tętnice szyjne). Tętnice te dostarczają bogatą w tlen krew do mózgu. Jeżeli przepływ krwi do mózgu jest zmniejszony lub zablokowany, może być udar.

Choroba tętnic obwodowych (PAD) występuje wtedy, gdy tablica buduje się w dużych tętnicach doprowadzających krew bogatą w tlen do nóg, rąk i miednicy. Jeżeli przepływ krwi do tych części ciała jest zmniejszone lub zablokowane, możesz mieć drętwienie, ból, a czasami niebezpieczne infekcje.

Przewlekła choroba nerek może wystąpić, jeśli tablica buduje się w tętnicach nerkowych. Tętnice te dostarczają bogatą w tlen krew do nerek. Z czasem, przewlekła choroba nerek powoduje powolne osłabienie czynności nerek.Główna funkcja nerek jest usuwanie odpadów oraz ilość wody z ciała.

Przyczyny miażdżycy tętnic, nie są znane. Jednak pewne cechy, warunki lub nawyki mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia choroby. Te warunki są znane jako czynniki ryzyka. Możesz kontrolować niektóre czynniki ryzyka, takie jak brak aktywności fizycznej, palenie tytoniu, niezdrowej diety i. Inni nie można kontrolować, takie jak wiek i rodzinną historią choroby serca. Niektórzy ludzie, którzy mają miażdżycę nie mają objawów. Nie mogą one być diagnozowana dopiero po ataku serca lub udaru mózgu. Główną metodą leczenia miażdżycy jest zmiana stylu życia. Również mogą potrzebować leków i procedur medycznych. Zabiegi te, wraz z trwającej opieki medycznej, może pomóc żyć zdrowiej. Udoskonalone leczenie zmniejszyły liczbę zgonów z powodu chorób związanych z miażdżycą-. Zabiegi te również uległy poprawie jakości życia dla ludzi, którzy mają te choroby. Jednakże, miażdżycy pozostaje powszechnym problemem zdrowia. Możesz być w stanie zapobiec lub opóźnić rozwój miażdżycy i chorób może spowodować. Dokonywanie zmian w stylu życia i coraz bieżącej opieki może pomóc uniknąć problemów miażdżycy i wieść długie, zdrowe życie. Dokładna przyczyna nie jest znana miażdżycy. Jednakże badania wykazały, że miażdżyca jest wolno, złożoną chorobą, która może rozpocząć się w dzieciństwie. Rozwija się szybciej jak wiek. Miażdżyca może się rozpocząć, gdy pewne czynniki uszkodzić wewnętrzne warstwy tętnic. Czynniki te obejmują: palenie, wysoki cholesterol, wysokie ciśnienie krwi, duże ilości cukru we krwi. Tablica może zacząć tworzyć, gdy tętnice ulegają uszkodzeniu. Z biegiem czasu, tablica twardnieje i zwęża tętnice. Ostatecznie powierzchnia płytki może pęknąć (złamać). Gdy tak się stanie, fragmenty komórek krwi zwanych płytkami krwi (płyta-pozwala) trzymać się w miejscu urazu. Mogą zlepiają się tworząc skrzepy krwi. Skrzepy zawężenia tętnic nawet więcej, ograniczając przepływ krwi bogatej w tlen do organizmu.

«1 2 345 ... 8»