Łysienie

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wiele różnych metod leczenia wypadania włosów zostało wykonanych przez lekarzy i chirurgów. Są to metody polegające na wszczepianiu włosów w skórę głowy. Polegają na przesadzaniu tysiąca mieszków włosowych.

Przeszczep włosów jest wykonywany poprzez pobieranie małych wtyk skóry, z których każdy zawiera od jednego do kilku włosów z tyłu głowy. Łyse sekcje są następnie krok po kroku implantowane. Badania zakończone w 2000 roku wprowadziły nową technikę przeszczepu włosów zwaną micrografis (jeden lub dwa włosy są przeszczepione do jednego pęcherzyka), która powoduje mniejszą liczbę powikłań i wyniki leczenia są dużo lepsze

Kolejnym zabiegiem stosowanym w leczeniu łysienia androgenowego jest zmniejszenie powierzchni skóry głowy. Przez rozciąganie skóry, bezwłose partie głowy mogą być usunięte, a powierzchnia łysej skóry zmniejsza się po zamknięciu przestrzeni łysej skóry głowy.

Badania nad komórkami macierzystymi generują nową nadzieję dla łysienia. Naukowcy wiedzą, że część mieszków włosowych w swoich wybrzuszeniach zawiera komórki macierzyste, które mogą doprowadzić do powstania nowych włosów i pomagają w gojeniu się ran skóry głowy. Wcześniejsze badania na myszach w 2004 pokazały obiecujące wyniki dla identyfikacji genów, które powodują łysienie.

Badania

W maju 2009 roku, naukowcy z Japonii zidentyfikowali gen, SOX21, który wydaje się być odpowiedzialny za wypadanie włosów u ludzi oraz badacze w Indiach znaleźli związek między androgenem hormonów i wypadaniem włosów. Łysienie androgeniczne jest przeciwnym wynikiem anabolicznych androgenów.

W marcu 2012 roku, George Cotsarelis odkrył związek między podwyższonymi poziomami prostaglandyny D2 (PDG2) i łysieniem androgenowym. Nieprawidłowo wysoki poziom (PDG2 prawie trzykrotny wzrost) wykryto w próbkach tkanki z obszarów łysienia w porównaniu do włosów obszarach skóry głowy. Nadal są prowadzone padania nad ukierunkowaniem receptora GPR44.

«123 4 567 ... 11»