Łysienie

Codzienne liczenie włosówjest zwykle wykonywane kiedy test wyrywania włosów jest ujemny. Odbywa się to przez obliczenie utraconych włosów (włosów, które wypadły). Liczone są włosy zebrane podczas pierwszego porannego czesania lub podczas porannego mycia. Włosy gromadzi się do jasnej, plastikowej torby przez 14 dni. Jeśli ilość włosów jest większa niż 100/dzień uznaje się że wynik testu jest pozytywny, z wyjątkiem liczenia włosów, które wypadły po umyciu szamponem. Tu wynik nawet 250 utraconych włosów jest całkowicie normalny.

Trichoscopiajest nieinwazyjną metodą badania włosów i skóry głowy. Test może być przeprowadzany przy użyciu przenośnego dermoscopu lub dermoscopu wideo. To pozwala na różnicowanie wypadania włosów, w większości przypadków.

Kluczowe pojęcia

Grzybica między palcowa - grzybica występująca między palcami, oficjalnie znana jako grzybica stóp.

Choroby autoimmunologiczne - niektóre choroby spowodowane przez rozwoju reakcji immunologicznej organizmu na własne tkanki.

Chemioterapia – terapia podawana w leczeniu chorób nowotworowych, zazwyczaj składająca się z leków (chemikalia).

Pęcherzyki włosów - małe narządy w skórze, z których rośnie pojedynczy włos.

Rumień układowy - choroba autoimmunologiczna, która może uszkodzić skórę, stawy, nerki i inne narządy.

Liszaj obrączkowy - zakażenie grzybicze skóry, zwykle znane jako grzybica.

Ogólnoustrojowe – systemy oddziałujące na wszystkie lub większość części ciała.

Minoxidil został dopuszczony do sprzedaży na receptę w 1996 roku. Gdy jest używany w sposób ciągły przez dłuższy czas, minoxidil daje zadowalające wyniki u około jednej czwartej pacjentów z łysieniem androgenowym i aż połowa pacjentów z łysieniem plackowatym Jest też lek z dużą zawartością minoksydylu (5% stężenie) w wersji stworzonej do stosowania przez mężczyzn. Leczenie często prowadzi do wyrastania nowych włosów, które są cieńsze i jaśniejsze. Ważne jest, aby pamiętać, że nowe włosy przestają rosnąć wkrótce po przerwaniu zastosowania minoksydylu.

«12 3 456 ... 11»