Krztusiec

Leczenie w domu

Jeśli Twoje dziecko jest leczone na krztusiec w domu, wykonaj następujący harmonogram podając antybiotyki dokładnie tak jak przepisał lekarz. Kaszel prawdopodobnie nie minie, bo nawet najsilniejszy zwykle nie może być złagodzony jeśli jest to napad jaki daje koklusz. Kaszel jest rzeczywiście sposobem organizmu, który próbuje usunąć wydzielinę dróg oddechowych. (Ze względu na potencjalne skutki uboczne, leki na kaszel nigdy nie są zalecane dla dzieci w wieku 6 lat).

Podczas odzyskiwania sił, pozwól odpocząć dziecku w łóżku i pomóż rozluźnić wydzieliny dróg oddechowych i łagodź podrażnienia płuc i dróg oddechowych. (Należy stosować się do wskazówek na utrzymanie go w czystości i wolne od pleśni.

) Ponadto, utrzymanie domu wolne od drażniących, które mogą wywołać kaszel zaklęcia, takie jak aerozoli; dym tytoniowy; i dym z kuchni, kominków i pieców opalanych drewnem. Dzieci z krztuścem może wymiotować czy nie jeść i nie pić dużo z powodu kaszlu. Więc oferują mniejsze, częstsze posiłki i zachęcać dziecko do picia dużo płynów. Należy uważać na objawy odwodnienia, zbyt, w tym pragnienie, drażliwość, niepokój, senność, zapadnięte oczy, suchość w ustach i na języku, suchość skóry, płakać bez łez, i mniej wycieczek do łazienki siusiu (lub u niemowląt, mniej mokrych pieluszek).

Kiedy wezwać lekarza

Zadzwoń do lekarza, jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma krztusiec lub został narażone na kontakt z chorobą, nawet jeśli dziecko otrzymało już wszystkie zaplanowane szczepienia. Twoje dziecko powinno być zbadane przez lekarza, jeśli on lub ona ma przedłużony kaszel, zwłaszcza jeśli te napady powodują: że skóra twojego dziecka lub usta zmieniają kolor na czerwony, fioletowy lub niebieski; następnie dochodzi do wymiotów; ma trudności z oddychaniem lub wydaje się, że krótkie okresy nie oddechu (bezdech); jest ospałe. Jeśli Twoje dziecko ma zdiagnozowany krztusiec i jest leczone w domu, szukaj natychmiastowej pomocy lekarskiej, jeśli on lub ona ma trudności w oddychaniu lub oznaki odwodnienia.

«123 4 567 ... 9»