Krztusiec

Eksperci uważają, że aż 80% z członków rodziny nonimmunized opracuje krztusiec jeśli mieszkają w tym samym domu, jak ktoś, kto ma infekcję. Małych dzieci, którzy nie otrzymali wszystkich pięciu dawek szczepionki mogą wymagać dawki przypominającej w przypadku kontaktu z zakażonym członka rodziny.

Inkubacji

Okres inkubacji (czas między infekcją i początkiem objawów) ​​ do kokluszowi zazwyczaj od 7 do 10 dni, ale może wynosić nawet 21 dni.

Czas trwania

Krztusiec zwykle powoduje długotrwałe objawy - 1 do 2 tygodni objawy przeziębienia, a następnie 2 do 4 tygodni (czasami więcej) ciężkiego kaszlu. Ostatni etap składa się z kilku kolejnych tygodni odzysku z stopniowego oczyszczenia objawów.

U niektórych dzieci, okres rekonwalescencji może trwać miesiącami.

Profesjonalne leczenie

Zadzwoń do lekarza, jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma krztusiec. Do postawienia diagnozy, lekarz podejmie historię medyczną, zrobić dokładne badanie lekarskie i podjąć nosa i gardła śluz próbki, które zostaną zbadane i hodowane przez B. bakterii krztuśca. Badania krwi i RTG klatki piersiowej też może być zrobione. Potwierdzonego przypadku kokluszu będą leczone antybiotykami, zwykle w ciągu 2 tygodni. W wielu ekspertów uważa, że lek jest najbardziej skuteczne skrócenie czasu trwania zakażenia podawany w pierwszym etapie choroby, przed rozpoczęciem napadów. Ale nawet jeśli antybiotyki są uruchamiane później, są nadal ważne, ponieważ mogą one powstrzymać rozprzestrzenianie się zakażenia krztuścowi innym. Zapytaj swojego lekarza, czy konieczne są antybiotyki, szczepionki zapobiegawcze lub wzmacniacze dla innych członków rodziny. Niektóre dzieci z krztuścem powinny być leczony w szpitalu. Niemowlęta i młodsze dzieci są bardziej skłonne do szpitala, bo są na większe ryzyko powikłań, takich jak zapalenie płuc, które występuje u około 1 na 5 dzieci w wieku poniżej 1 roku. Do 75% niemowląt młodszych niż 6 miesięcy z krztuścem będzie leczenie szpitalne. U niemowląt poniżej 6 miesiąca życia, koklusz może nawet zagrażać życiu. Inne potencjalne komplikacje obejmują trudności w oddychaniu, okresy bezdechu, wymagające tlenu szczególnie podczas zaklęcia kaszel, i odwodnienie spowodowane złym podaniu doustnym. Podczas gdy w szpitalu, dziecko może potrzebować odsysania wydzieliny z dróg oddechowych grube. Oddychanie być monitorowane i podano tlen, w razie potrzeby. Dożylne (IV) płyny mogą być wymagane, jeśli dziecko wykazuje oznaki odwodnienia lub ma trudności z jedzeniem. Zostaną podjęte środki ostrożności, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji na innych pacjentów, personelu szpitalnego, jak i zwiedzających.

«12 3 456 ... 9»