Kolagen

Żylaki to objaw przewlekłej niewydolności żylnej, nieestetyczne sznury żylne powstają w wyniku niedrożności żył, które z wiekiem tracą swoją elastyczność i sprężystość. Warto wiedzieć, że jednym ze składników odpowiadających za elastyczność żył jest produkowany w ludzkim organizmie kolagen. Malejąca ilość tego białka w organizmie powoduje między innymi problemy żylne, tym samym w celu poprawy drożności i elastyczności żył wykorzystuje się m.in. zabiegi z wykorzystaniem kolagenu.

Kolagen to także podstawowy budulec stawów i ścięgien, pewna ilość tego białka znajduje się również w kościach, niedobory kolagenu sprawiają, że tkanki te tracą swoje właściwości.

Zmniejsza się sprężystość kości i stają się bardziej łamliwe, dochodzi do zwyrodnienia stawów, co nierzadko wiąże się także z problemami w poruszaniu się i bólem. Przy tego rodzaju schorzeniach zalecane jest przyjmowanie preparatów dostarczających kolagen do organizmu.

Włosy cienkie i łamliwe to sygnał, że brakuje im białka. Poprawę ich wyglądu z pewnością przyniesie odpowiednia pielęgnacja, w której kluczowy jest kolagen, w tym celu fryzjerzy polecają preparaty, które nie tylko wzmacniają włosy, ale również chronią je przed czynnikami zewnętrznymi.

W dzisiejszym świecie coraz częściej spotykamy się z alergią, osoby ze skłonnością do uczuleń często mają problemy skórne. Dodatkowym problemem jest dobranie odpowiednich kosmetyków, które nie będą powodowały nasilenia się objawów alergicznych, kolagen jest naturalnym białkiem, które nie wywołuje reakcji uczuleniowych dlatego może być stosowany również u osób cierpiących na alergię, natomiast jego właściwości pomagają w utrzymani wrażliwej skóry w dobrej kondycji.

«1234 5 678 ... 10»