Kolagen

Zastosowanie kolagenu

Kolagen to substancja posiadająca niesamowite właściwości, wykorzystuje się go m.in. w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Dzięki temu, że jest to substancja naturalna doskonale wpływa na organizm ludzki przy czym jej stosowanie nie ma efektów ubocznych. Do czego zatem stosuje się kolagen?

Kolagen to białko produkowane w organizmie ludzkim, które m.in. sprawia, że skóra jest jędrna i ładnie wygląda. Jednakże po 25 roku życia zmniejsza się produkcja tej substancji w organizmie, jest to nierozerwalnie złączone z procesem starzenia się skóry, a tym samym z powstawaniem zmarszczek.

Zabiegi kosmetyczne z użyciem kolagenu mają na celu poprawę jędrności i sprężystości skóry, a co za tym idzie zapobieganie starzeniu się skóry.

Rozstępy to problem wielu kobiet, najczęściej pojawiają się w okresie szybkiego rozciągania się skóry czyli u nastolatek w okresie wzrostu, u kobiet w ciąży lub u osób, u których pojawiają się znaczne wahania wagi ciała, preparaty zawierające kolagen pozwalają się ich pozbyć.

Trądzik jeszcze nie tak dawno był charakterystyczny dla okresu dojrzewania, jednak dziś coraz częściej borykają się z nim również osoby dorosłe. Kolagen ułatwia walkę z tą nieprzyjemną i niezbyt estetyczną dolegliwością, dodatkowy kolagen zwiększa gęstość skóry, a tym samym minimalizuje skutki wywołane przez tę chorobę.

Kolagen produkowany w organizmie ludzkim bierze czynny udział w procesie gojenia i zabliźniania się ran, w medycynie kolagen także stosowany jest w celu przyspieszania gojenia trudnych ran np. powstających podczas poparzeń. W kosmetyce kolagen stosuje się w celu rozjaśnienia, zmiękczenia i zmniejszenia już istniejących blizn, za jego pomocą niejednokrotnie udaje się zupełnie usunąć niewielkie blizny.

«123 4 567 ... 10»