Kolagen

Zmniejszenie produkcji kolagenu

Od 25 roku życia kolagen zauważalnie zmniejsza produkcję w organizmie, przez co naturalna wymiana tego białka zostaje nieco spowolniona. Dzieje się tak z powodu naturalnego i nieodwracalnego procesu jakim jest starzenie się organizmu, od tego czasu można zauważyć m.in. pierwsze oznaki starzenia się skóry jakimi są zmarszczki. Kolagen z wiekiem ulega procesowi niszczenia, który staje się coraz szybszy a produkcja kolagenu sukcesywnie zwalnia, co sprawia, że naturalny proces wymiany zostaje zaburzony.

Warto przy tym zaznaczyć, że w przypadku kobiet znacznie szybciej dochodzi do zmniejszenia produkcji tego białka, przez co m.in. ich skóra szybciej się starzeje, a układ kostny jest bardziej narażony na osteoporozę. Po 60 roku życia produkcja kolagenu praktycznie ustaje, co szczególnie dotkliwie odczuwają narządy, gdzie jest go najwięcej czyli skóra, kości, stawy i oczy.

Suplementy kolagenowe

W obecnych czasach medycyna i kosmetologia dają ludziom do ręki całą gamę produktów, które mają na celu zwolnienie procesu starzenia. Kremy do pielęgnacji skóry zawierające kolagen poprawiają jej jędrność i sprężystość, przez co zmniejsza się ilość i widoczność zmarszczek, jednakże kremy działają tylko na powierzchni skóry o czym należy pamiętać. Aby ujędrnić skórę można również skorzystać z zabiegów kosmetycznych, które wprowadzają kolagen, za pomocą mikro-nakłuć, w głębsze warstwy skóry. Tego rodzaju zabiegi są znacznie skuteczniejsze niż same kremy, jeżeli jednak zależy nam na czymś więcej niż młody wygląd, to bez wątpienia warto skorzystać z tabletek suplementujących kolagen. Dzięki nim ilość kolagenu rośnie w całym organizmie, a dodatkowe składniki zawarte w tabletkach pobudzają organizm do produkcji tego białka.

Skontaktuj się z lekarzem

Decydując się na suplementację kolagenu warto skonsultować taką decyzję z lekarzem rodzinnym lub specjalistą. Jest to istotne, ponieważ suplementy diety zawierające kolagen mogą zaburzać przyswajanie innych leków i suplementów, które na co dzień trzeba przyjmować.

«1 2 345 ... 10»