Kolagen

warto wiedzieć

Kosmetyki z zawartością kolagenu można dziś już kupić praktycznie wszędzie, trzeba jednak zauważyć, że nie zawsze jest to takie samo, aktywne białko. Nie można dać się zmylić niskim cenom i dobrze zorganizowanej kampanii reklamowej, każda firma kosmetyczna na świecie próbuje zarobić na wyjątkowych właściwościach jakie ma kolagen, jednak nie każda firma oferuje skuteczny produkt najwyższej jakości. Kolagen w kosmetologii i w medycynie stosowany był już od dawna, było to jednak białko bydlęce, które nie wyróżniało się aktywnością biologiczną i przez ludzki organizm traktowane było raczej jako obca substancja. Wielu producentów nadal oferuje kosmetyki z bydlęcym kolagenem, który jest w rzeczywistości zwykłą żelatyną. Środki oparte na bydlęcym białku nie tylko nie posiadają takiej skuteczności, jak rybie białko, ale mogą uczulać i wywoływać efekty uboczne. Rybi kolagen to w pełni naturalny produkt o właściwościach hipoalergicznych.

Stosowany kolagen nie przyniesie żadnego efektu, jeśli w organizmie występuje także niedobór witaminy C. Sprawne wytwarzanie kolagenu w organizmie dokonuje się tylko i wyłącznie z udziałem odpowiedniej ilości witaminy C. Trzeba zauważyć, że człowiek nie wytwarza i nie magazynuje witaminy C, dlatego powinna ona być regularnie dostarczana z codziennym pożywieniem, ewentualne braki powinny być zastępowane suplementami.

Choć rybi kolagen charakteryzuje się aktywnością biologiczną, to nie polega ona na bezpośrednim uzupełnianiu powstających niedoborów kolagenu w organizmie. Preparaty kolagenowe mają zdolność głębokiego wnikania w skórę i intensywnego działania na struktury kolagenowe, pobudzając fibroblasty do zwiększenia ilości produkowanych białek. Tak więc rybi kolagen tylko wspomaga produkcję białka w organizmie, a nie uzupełnia go.Rybi kolagen wyróżnia się bardzo szerokim zastosowaniem, pozytywny wpływ aktywnego białka obserwuje się w tych obszarach życia człowieka, w których najbardziej daje o sobie znać brak kolagenu. Właśnie dlatego najczęściej stosowane są żele odmładzające, zwiększające elastyczność skóry i zmniejszające zmarszczki. Ponadto kolagen chroni przed powstawaniem rozstępów i cellulitu, wspomaganie regeneracji komórek skóry sprzyja także usuwaniu blizn, nawet tak poważnych, jak blizny pooparzeniowe. Wykorzystywany jest także do wspomagania leczenia różnego rodzaju zmian skórnych, takich jak trądzik młodzieńczy, czy trądzik różowaty Braki kolagenu dają o sobie znać także w inny sposób, niż pogorszenie stanu skóry, mogą one bowiem zmniejszać elastyczność kości, ścięgien i mięśni, przez co zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia urazów. Kolagen ma także wpływ na ilość produkowanej mazi stawowej, zmniejszającej tarcie wewnątrz stawów, a jego niedobór może powodować ból i powstawanie zwyrodnień stawów.

«1 ... 789 10