HPV

zapobieganie

Wspólne brodawki

Trudno jest zapobiec zakażeniom HPV, które powodują typowe brodawki. Jeśli masz brodawkę, można zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji i tworzeniu nowych brodawek przez nie dotykanie brodawki i nie gryzienie paznokci.

Brodawki podeszwowe

Może zmniejszyć ryzyko zarażenia zakażeniom HPV, które powodują brodawki podeszwowe, utrzymując stopy suche i czyste, ubrany czyste skarpetki, a na sobie buty lub sandały w basenach publicznych i szatniach.

Brodawki narządów płciowych

Można zmniejszyć ryzyko zachorowania na brodawki narządów płciowych i innych związanych z HPV narządów płciowych przez: Będąc w wzajemnie monogamicznym związku seksualnego; Zmniejszając liczbę partnerów seksualnych; Używanie prezerwatyw, które mogą utrudnić niektóre, ale nie wszystkie transmisji HPV

szczepionki HPV.

Znana jako Gardasil szczepionka chroni przed szczepami wirusa HPV, które powodują większość brodawki narządów płciowych.

Gardasil chroni również przed szczepami HPV najbardziej mogących powodować raka szyjki macicy. Kolejna szczepionka o nazwie Cervarix chroni przed rakiem szyjki macicy, ale nie brodawki narządów płciowych. Krajowy Komitet Doradczy ds Szczepień Ochronnych zaleca rutynowego szczepienia przeciwko HPV dla dziewczynek i chłopców w wieku 11 i 12. Jeśli nie w pełni szczepione w wieku 11 i 12, które są zalecane przez dziewczęta i kobiety w wieku 26 i chłopców i mężczyzn w wieku 21 lat otrzyma szczepionkę. Jednak mężczyźni mogą otrzymać szczepionkę HPV przez 26 lat w razie potrzeby. Szczepionki te są najbardziej skuteczne, jeśli podane, zanim staje się aktywny seksualnie.
«1 ... 678 9