HPV

Brodawki pojawiają się wspólne szorstki, podniesione guzki, które zwykle pojawiają się na dłoniach, palcach lub wokół paznokci. W wielu przypadkach typowe brodawki są tylko uciążliwe ze względu na swój wygląd, ale mogą również być bolesne i podatne na uszkodzenia lub krwawień; Podeszwowe brodawki. Brodawki podeszwowe są twarde, ziarniste narośla, które zazwyczaj pojawiają się na piętach i piłki stóp, obszarów, które czują największą presję. Te brodawki może powodować dyskomfort lub ból; Płaskie brodawki. Płaskie brodawki są płaska, lekko wypukłe zmiany ciemniejszy niż zwykłego koloru skóry. Zwykle pojawiają się na twarzy, szyi, rąk, nadgarstków, łokci i kolan. Zakażenia HPV, które powodują płaskie brodawki zazwyczaj dotyczą dzieci, młodzieży i młodych dorosłych.

Rak szyjki macicy

W większości przypadków rak szyjki macicy jest wynikiem dwóch różnych gatunków HPV. Te dwa szczepy wirusa HPV zwykle nie powodują brodawek, więc kobiety często nie zdają sobie sprawy, że zostały zakażone. Wczesne stadia raka szyjki macicy zazwyczaj nie powodują objawów. Dlatego ważne jest, aby kobiety regularnie wykonywać badania cytologiczne, które może wykryć zmiany przedrakowe szyjki macicy, które mogą prowadzić do raka.

Kiedy do lekarza

Jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wszelkiego rodzaju brodawki, które powodują zakłopotanie, dyskomfort lub ból, należy zasięgnąć porady lekarza.

«1 ... 456 7 89»