Hemoroidy

Lekarz może je zdiagnozować, prosząc o historię przeszłości zdrowia i robiąc badanie lekarskie. Może nie trzeba wiele testów na początku, zwłaszcza, jeśli jest się młodszym niż 50 lat, a lekarz uważa, że krwawienie z odbytu jest spowodowane przez hemoroidy. Lekarz może po prostu zbadać odbytnicę palcem w rękawiczce. Lekarz może zastosować krótki, oświetlony zakres i zajrzeć do odbytnicy. Krwawienia z odbytu mogą być oznaką poważniejszych problemów, takich jak rak jelita grubego, rak odbytnicy lub odbytu. Tak więc, jeśli pierwszy egzamin nie pokazują wyraźne przyczyny swoich problemów, lekarz może użyć zapaloną zakres (sigmoidoscope) spojrzeć na dolnej trzeciej okrężnicy.

Czy lekarz może użyć innego rodzaju Zakres (colonoscope) patrzeć na całego jelita grubego w celu sprawdzenia innych przyczyn krwawienia. Dla większości zewnętrznych odmian, leczenie w domu jest wszystkim, czego potrzebujesz. Obejmuje to powoli dodając włókna do posiłków, pić więcej wody, i przy maści przez ograniczony czas, aby zatrzymać swędzenie. Można również używać środków zmiękczających stolec. Samo leczenie w domu może być stosowany do większości wewnętrznych odmianach. Jeśli wewnętrzne są ciężkie, może być konieczne inne leczenie. Lekarz może wiązać się hemoroidy z gumki lub blizny tkanki wokół hemoroidów. Zabiegi te zmniejszają dopływ krwi do hemoroidów, tak aby je zmniejszyć lub zlikwidować. Chirurgiczne usunięcie hemoroidów mogą być wykonane, jeśli inne metody leczenia nie działają.

Jedz pokarmy, które mają dużo błonnika, takie jak owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. Ponadto, pić dużo wody i uzyskać mnóstwo ćwiczeń. Hemoroidy są zwykle spowodowane przez zwiększone ciśnienie w żyłach w okolicy miednicy i odbytu. W miarę wzrostu ciśnienia, pulach krwi w żyłach i powoduje ich pęcznienie. Ostatecznie nabrzmiałe żyły rozciągnąć otaczające tkanki i hemoroidy rozwijać. Mogą one lub nie mogą powodować dolegliwości. Objawy mogą obejmować: ból i dyskomfort w okolicach odbytu. Wilgotne, różowe poduszki skóry wystające z odbytu; czasami mogą pojawić się fioletowe lub niebieskie; krwawienie z odbytu. Udając się do ukończenia wypróżnienia. Pośpiech może prowadzić do nadmiernego parcia i może zwiększyć presję na żyły odbytnicy. Uporczywej biegunki lub zaparcia, które mogą powodować wysiłku i zwiększyć nacisk na żyły w kanale odbytu.

«1 2 345 ... 11»