Hemoroidy

Naturalne sposoby na hemoroidy mogą głównie przynieść chwilową ulgę, choć mogą również pomóc nam w pozbyciu się tej dolegliwości, szacuje się, że większość ludzi przekraczających trzydziestkę ma problemy z pojawieniem się hemoroidów.

Powstawaniu i nawracaniu hemoroidów można zapobiegać na szereg różnych sposobów, np. właściwą dietę – prowadzenie odpowiedniego stylu żywienia i wzbogacenie diety w błonnik przynosi dobre rezultaty w profilaktyce żylaków odbytu.

Istnieją specjalnie opracowane diety, dzięki którym można zapobiegać hemoroidom, ich nawrotom i rozwojowi choroby, nie są to programy żywienia wymagające od człowieka zaangażowania, zawierają one produkty bogate w błonnik.

Hemoroidy, co prawda, nie są niebezpieczne ani dla kobiety ciężarnej, ani dla dziecka, jednak to wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość ciążowa, raz powstałe hemoroidy mają skłonność do nawracania i powiększania się w czasie kolejnych ciąż.

Aby złagodzić objawy hemoroidów, należy zadbać o regularne wypróżnianie się, nie wolno jednak dopuszczać do długiego przesiadywania w toalecie, po każdym wypróżnieniu się należy przemywać bolące miejsca chłodną wodą i mydłem z neutralnym pH.

Skuteczny sposób na hemoroidy to również robienie okładów z ciepłej torebki herbaty, teina zawarta w herbacie hamuje krwawienie i łagodzi dokuczliwe objawy, można też spróbować okładów z lodu, które zmniejszają obrzęk, albo specjalnych nakładek do kupienia w aptece, które po schłodzeniu zakłada się w okolicę odbytu.

Wielu kobietom w ciąży z problemami hemoroidalnymi pomaga chłodna kąpiel, gdy dolegliwości związane z hemoroidami nie ustępują, można sięgnąć po ziołowe maści lub czopki przeciw hemoroidom.

Hemoroidy nie są obarczone dużym ryzykiem powikłań chorobowych, natomiast objawy z nimi związane często nasilają się, zwiększa się świąd, obrzęk, pieczenie i ból, samoistne ustępowanie dolegliwości i poprawa stanu klinicznego pacjenta, to stany obserwowane niezmiernie rzadko, schorzenie ma raczej tendencje do pogłębiania się.

Operacja hemoroidów polega na ich wycięciu oraz zeszyciu śluzówki i zbliżeniu ran anodermy (skóry wokoło odbytu) szwem wchłanianym, wycięcie dotyczy hemoroidów wewnętrznych oraz zewnętrznych, zabieg ten nie jest bolesny.

Choroba hemoroidalna, popularnie zwana hemoroidami lub niesłusznie żylakami odbytu to schorzenie częste i dotyczy obu płci, objawy wystąpić mogą w każdym wieku, same hemoroidy to anatomiczna część odbytu człowieka, dopiero ich stopniowe powiększanie prowadzi do objawów.

«1 ... 8910 11