Grzybica

Czym jest grzybica

Jest nazwą grupy chorób spowodowanych przez grzyba, infekcje te zwykle nie są poważne, ale mogą być niewygodne. Zarazić się można dotykając zakażonej osoby, czy poprzez wilgotne powierzchnie takie jak podłogi prysznicowe, a nawet od zwierzęcia. Objawy zależą od dotkniętego obszaru ciała: pojawia się czerwona wysypka, która tworzy pierścień wokół normalnie wyglądającej skóry. Choroby skóry głowy powoduje swędzenie i czerwone plamki na głowie, może zostawić po sobie łysinę, zwykle dotyka ona dzieci. Powoduje świąd, pieczenie i popękaną skórę między palcami.

Rodzaje

Wzór różni się na całym świecie, Microsporum canis jest najczęstszym czynnikiem w Europie, a w szczególności w krajach basenu Morza Śródziemnego. Tonsurans strzygące, antropofilne dermatofity występuje przede wszystkim w Wielkiej Brytanii (ponad 90% przypadków). Jest to prawdopodobnie związane z napływem dzieci afrykańskich. Trichophyton soudanense i Microsporum audouinii są coraz bardziej powszechne we Francji. Obecne środki kontroli nie były skuteczne w rozprzestrzenianiu T.

tonsurans w USA, być może ze względu na trudności z podziałem na przewoźników i dzieci z minimalnymi zakażeniami. T. tonsurans nie jest nową infekcją w Wielkiej Brytanii, ogniska zakażenia wystąpiły w szkołach w 1970 roku. Chociaż istnieją pewne różnice w nowej strukturze infekcji, poprawiając wczesne wskaźniki wykrywalności można dostarczyć niektóre odpowiedzi. M. canis stanowi mniej niż 10% przypadków w Wielkiej Brytanii i jest postrzegane przede wszystkim w społecznościach pozamiejskich. Jest głównie nabyte od szczeniąt i kociąt, inni gospodarze zwierząt są czasami identyfikowani. Trichophyton schoenleinii jest coraz mniej popularne, wynika to z ich uderzających występów klinicznych i tendencji do blizn. Idealnie, roczne dane diagnostyczne choroby owłosionej skóry głowy powinny być zbierane w wielu wskaźnikowych laboratoriach diagnostycznych w celu monitorowania postępów w tej epidemii oraz wpływu środków kontroli.

1 234 ... 10»