Grzybica paznokci

Leczenie

Kremy i inne miejscowe leki zazwyczaj nie są skuteczne. To dlatego, że są one zbyt trudne dla zewnętrznych aplikacji do penetracji. To działa tylko około 7% czasu. Istnieją pewne dowody, że przy użyciu przeciwgrzybiczy lakier do paznokci zawierający amorlfine może zapobiec ponownemu zakażeniu po kuracji, ze skutecznością około 70%.

Doustne leczenie przeciwgrzybicze pracuje około 50% czasu. To może trwać dziewięć do 12 miesięcy, aby zobaczyć, czy to działa, czy nie, bo to jest to, jak długo to trwa do paznokci wyrosnąć. Nawet gdy leczenie działa grzyby mogą wrócić około 20% -50% przypadków.

 Mimo, że ten lek jest bezpieczny, to nie jest skuteczny wobec paznokci grzybem. Nowe środki w znacznym stopniu wyparł go; Terbinafina (Lamisil): Ten lek jest przyjmowany codziennie przez 12 tygodni.Lek jest bezpieczny, skuteczny i daje niewiele skutków ubocznych. Jednakże, należy stosować ostrożnie u pacjentów z chorobami wątroby; Itrakonazol (Sporanox): To jest często przepisywany w "dawkach impulsów" - jeden tydzień w miesiącu przez dwa lub trzy miesiące. Może on współdziałać z kilku powszechnie stosowanych leków, takich jak na antybiotyk erytromycynę lub niektórych leków na astmę; Flukonazol (Diflucan): Ten lek może być podawany raz w tygodniu przez kilka miesięcy. Dawkowanie leku może to wymagać modyfikacji, jeżeli pacjent ma upośledzoną czynność nerek, i są przy tym równocześnie z pewnymi lekami.

Istnieje kilka innowacyjnych metod leczenia, które są nadal badane: Terapia fotodynamiczna wykorzystuje stosowania środków aktywowany światłem na gwoździu, a następnie świeci światłem o odpowiedniej długości fali; Stosowanie prądu elektrycznego w celu absorpcji leków przeciwgrzybiczych do stosowania miejscowego; Zastosowanie specjalnego lakieru do paznokci, który zmienia mikroklimat gwoździa, aby to niegościnne dla grzyb rośnie. Jeżeli działa, może być niedrogim sposobem leczenia tego problemu w przyszłości; Ocet jest powszechnie zalecany środek domu. Jego skuteczność jest wysoce wątpliwe.  

«12 3 456 ... 10»