Grzybica paznokci

Zaraźliwość

Choroba jest tak powszechna, że znalezienie więcej niż jednej osoby w gospodarstwie domowym, który ma ją jest prawie nie więcej niż zbiegiem okoliczności. Może być przenoszona z człowieka na człowieka, ale tylko ze stałym bezpośrednim kontaktem.

Jakie są objawy i oznaki?

Istnieje wiele gatunków grzybów, które mogą mieć wpływ na paznokcie. Zdecydowanie najczęściej, jednak jest o nazwie Trichophyton rubrum. Ten rodzaj grzyba ma tendencję do zakażania skóry (znanych jako dermatofity) i przejawia się w następujących konkretnych sposobach. Jest to najbardziej popularny rodzaj grzybicy paznokci (90%).. Do czynników ryzyka należą: starszy wiek, pływanie, grzybica, łuszczyca, cukrzyca, członków rodziny, z zakażeniem lub stłumiony układ odpornościowy. Ostatecznie paznokcie staną się zagęszczone łuszcząca. Czasami można również zobaczyć grzybicę stóp pomiędzy palcami lub peeling skóry na podeszwie stopy.

Zaczyna się od nasady paznokcia i podnosi do góry: To nazywa się "bliższa subungal grzybica". Jest to najmniej rozpowszechnionym typem grzybicy paznokci (3%). Jest to podobne do dalszego typu, ale rozpoczyna się naskórka (podstawa) i powoli rozprzestrzenia się w kierunku końca paznokcia. Drożdże paznokci: Ten typ jest spowodowane przez drożdże zwane Candida, a nie przez grzyba Trichophyton tytułowego. To jest bardziej powszechne i może być najczęstszą przyczyną grzybicy. Candida może spowodować żółty, brązowy, biały lub pogrubione paznokcie. Niektóre osoby, które mają taką infekcję również drożdże w ustach lub mają przewlekły zanokcica (patrz wyżej), który jest także zakażonego drożdży.

Diagnoza

Samo badanie fizykalne może być zawodne, jest tak wiele warunków, które mogą sprawić, że paznokcie wyglądają na uszkodzone, że nawet lekarze mają z tym problem. Dlatego badanie laboratoryjne jest niemal zawsze wskazane. Próbka otrzymywana jest przez obcinanie paznokcia lub wiercenie w nim otworu. Ten fragment jest wysyłany do laboratorium, gdzie może być zabrudzony, hodowany lub badany metodą PCR (najlepiej teście, ale nowa i nie są szeroko dostępne) w celu określenia obecności grzyba. Barwienie hodowli i może trwać do sześciu tygodni, aby uzyskać efekt, ale PCR, jeśli jest dostępny, może zostać wykonana w ciągu około jednego dnia. Większość leków stosowanych w leczeniu grzyba paznokci mają skutki uboczne, więc chcesz, aby upewnić się, co się leczeniu.

«1 2 345 ... 10»