Grzybica paznokci

Jakie inne warunki mogą być mylone z grzybicą paznokci?

Oto kilka warunków: Linie i grzbiety: są powszechne i mogą być uważane za normalne. Mogą one pogarszać się podczas ciąży. Duży rowek wzdłuż środka paznokcia może być spowodowany przez obgryzanie paznokci; Starcze paznokcie: Z wiekiem stają się one kruche, rozwój grzbietów powoduje rozdzielenie warstw. Staraj się unikać środków czyszczących i nie moczyć paznokci w wodzie; Białawe lub żółtawe paznokcie. Oznacza to oddzielenie od łożyska; Czerwone lub czarne paznokcie z powodu krwiaka, lub krwi pod nimi, występuje zwykle z powodu urazu. Jeśli masz czarne miejsce pod paznokciem, który nie był spowodowany przez uraz, może chcesz zobaczyć dermatologa, aby upewnić się, że nie jest czerniak; Zielone paznokcie mogą być powodowane przez bakterie z rodzaju Pseudomonas, które rosną pod nimi; Obrzęk i zaczerwienienie skóry wokół paznokcia nazywa zanokcica. Jest zakażenia skóry w dolnej części naskórka. Jeśli zakażenie jest ostre (charakteryzuje się szybkim początkiem), jest to zwykle spowodowane przez bakterie. Może reagować na ogrzanie wchłania ale często muszą być odprowadzana przez lekarza. Przewlekła zanokcica występuje, gdy skórka staje się stan zapalny lub podrażnioną w czasie. Czasami drożdże wykorzystać uszkodzonej skóry i zakażenia obszar, jak również.

Leczenie rozpoczyna się utrzymując skórę suchą i z wody. Czasami sterydów takich jak hydrokortyzon krem mogą być stosowane z sukcesem. Przewlekłe urazy paznokci, takie jak wielokrotne uruchamianie i zatrzymywanie, kopanie i inne sportowe stara, może spowodować uszkodzenie paznokci, które mogą wyglądać trochę jak paznokcie grzybicze. Ten rodzaj powtarzalnego urazu może również wystąpić z niektórych rodzajów zatrudnienia lub pracy.

Co powoduje chorobę i jakie są niektóre z czynników ryzyka?

U normalnych, zdrowych ludzi, paznokcie grzybicze są najczęściej spowodowane przez grzyba, który jest złowionych z wilgotnych, mokrych miejsc. Ogólnodostępne prysznice, takie jak te na siłowni, lub baseny to wspólne źródła. Sportowcy okazali się być bardziej podatni na grzyby. Jest to przypuszczalnie spowodowane do noszenia obcisłych, spoconych butów związanych z powtarzających się urazami paznokci. Osoby starsze i osoby o pewnych podstawowych stanów chorobowych są również wyższe ryzyko. Należą do nich wszystko, co osłabia układ odpornościowy może powodować skłonność do zakażonych grzybem. Są to warunki, takie jak AIDS, cukrzyca, rak, lub biorąc żadnych leków immunosupresyjnych, takich jak sterydy.

1 234 ... 10»