Gronkowiec złocisty

Ziołolecznictwo

W zapobieganiu gronkowca złocistego istotną rolę odgrywa wprowadzenie w życie odpowiedniej diety, bogatej w warzywa i owoce.

Warto ograniczyć słodycze oraz przetworzone pokarmy. Zdrowa dieta wzmacnia nasz układ immunologiczny, który z kolei chroni nas przed groźnymi chorobami oraz infekcjami wywoływanymi przez wirusy czy bakterie. W leczeniu gronkowca złocistego pomocne może okazać się spożywanie czosnku oraz rozgotowanej cebuli. Wprowadzenie tych warzyw do diety udaję się czasem jedynie osobom bardzo zdeterminowanym do pozbycia się bakterii.

W leczeniu zmian skórnych pomocne okazać mogą się zarówno olejek lawendowy jak i olejek z drzewa herbacianego. Stosuje się je bezpośrednio na skórę. Ponadto zaleca się maść propolisową oraz mydło propolisowe. Jednak oba wymienione produkty nie są powszechnie dostępne, ich zakup może się okazać nie lada wyzwaniem. Specjaliści zalecają także spożywanie większych ilości grejpfrutów. Owoce te skutecznie niszczą zarówno bakterie (gronkowiec złocisty) jak i wirusy (w tym wirusa opryszczki). To kolejny przykład na to, że spożywanie warzyw i owoców może jedynie pomóc w walce z chorobą, w żadnym razie zaszkodzić.

«1 ... 678 9