Fazy diety oraz jej wady

FAZA CZWARTA

Prowadzenie diety i ich koniec jest równie istotny jak początkowe zmagania z kuracją. Ostatnia faza rozpoczyna się w 7 tygodniu. Kiedy zaczynasz kuracje, zaczynasz jeść nadmierną ilość owoców i warzyw oraz wody. Ale jeszcze nie tłuszczy. Podczas tej fazy można zacząć zmieniać to postanowienie, więc czas, aby za dbać o siebie, by nie czuć się słabo wewnętrznie. Czyli trochę diety, ale bez dużego spożycia owoców i świeżych soków. Podczas tej fazy, wraz z ćwiczeniami odchudzającymi, można stracić nawet 3-5 kg na tydzień, ale zdrowie jest na pierwszym miejscu. Powinno się więc utrzymywać spadek wagi od 1-2 kg na tydzień, nie więcej.

Faza IV trwa aż uzyskasz pożądaną wagę. Warto jednak trzymać się kilku zasad poznanych podczas diety i trzymać się ich, by utrzymywać swoją wagę ciała.

Wady kuracji odchudzającej:

Wypadanie włosów

Musisz sprostać temu problemowi, w przypadku, gdy stosowałeś diety już wcześniej. Dzieje się tak ze względu na fakt, że nasze włosy potrzebują ważnych i niezbędnych składników odżywczych, aby zachować zdrowy wygląd i strukturę. Diety odchudzające nie dostarczają odpowiednich mikroelementów do organizmu.

Wolniejsza reakcja na bodźce

Badania wykazały, że kobiety, które są na diecie i to tej, która charakteryzuje się niską zwartością węglowodanów, nie tylko mają niższą punktację pamięci, ale również wolniejszy czas reakcji. Musimy mieć zbilansowaną dietę głównie dla naszego mózgu, aby funkcjonować poprawnie i móc się uczyć.

Nierównowaga w utrzymaniu wody w organiźmie

Wszyscy dobrze wiedzą, że woda jest integralną częścią organizmu. Jeżeli kiedykolwiek przestrzegałeś surowych zasad co do diety, unikałeś pokarmów, które pomagają wchłanianie wody i sprawnego wypróżnienia – na pewno odczuwałeś też skutki uboczne. To później powoduje bóle mięśni, wzdęcia, zaparcia i inne problemy (np. wahania wagi)

Niski poziom cukru we krwi

Ponieważ, od kiedy zużywasz mniej węglowodanów, a czasem nie zużywasz ich w ogóle, nie jesz jakiegokolwiek cukru, który również jest niezbędny w niewielkim stopni, to powoduje ketozę. Oznacza to, że można doświadczyć nie tylko zawroty głowy, uczucie słabości czy omdleń, ale również nieświeży oddech.

«12 3 456 ... 8»