Fazy diety oraz jej wady

Dla osób z nadwagą, nagłe zmuszenie ich do działań takich jak diety odchudzające, które prowadzą do zmniejszenia masy ciała to nie lada wyzwanie. Aby uświadomili sobie ciężar masy ich ciała oraz optymalne rozłożenie mięśni, tłuszczu i wody w organizmie będą musieli podjąć radykalne kroki i interwencje, które są bardzo wymagające i często nie są skuteczne w ich przypadku. To, co potrzebne do osiągnięcia stanu zdrowa i dobrej sylwetki to diety odchudzające. Takie osoby muszą przestrzegać licznych zmian stylu życia, który obejmuje zdrowe diety odchudzające i ćwiczenia. Ponieważ duży procent np. Amerykanów spędza swój wolny czas na kanapie lub w pracy, która wymaga poświęcenia od 10 do 15 godzin w dni ach wolnych może być dla nich trudne do przyjęcia, że trzeba jeszcze męczyć się i stosować diety odchudzające. Celem działań takich jak diety odchudzające jest zredukowanie masy ciała, żywienie się małymi porcjami pokarmu lub jedzenie określonych rodzajów żywności, tak aby schudnąć. Niestety, często diety odchudzające są niepraktyczne, ponieważ, jak badania wykazały, 90% kuracji na rynku jest albo nieskutecznych lub potencjalnie niezdrowych na długi okres trwania.

Niektóre diety odchudzające są związane z dużym kosztem, dziwnymi technikami, pigułkami i hormonami. To oznacza, że diety odchudzające nie są wskazane bez wcześniejszych ustaleń z lekarzem. Najlepszy sposób na zdrowy tryb życia polega na wybranej formie schematu ćwiczeń i zbilansowanej perfekcyjnie diety.

Czy diety odchudzające naprawdę pomagają? Trzeba się bliżej przyjrzeć poszczególnym jej fazom.

FAZA PIERWSZA

Jest to wstępna faza diety odchudzającej, kiedy po prostu zaczynasz od ograniczonej ilości posiłków, kontrolujesz dodatkowe kalorie i tłuszcze, aby organizm nie doznał szoku. Podczas tej fazy tkanka tłuszczowej nie jest tak podatna na redukcję, jak powinna ona być dla normalnego, zdrowego człowieka. W miarę upływu czasu i stopniowo ten proces staje się widoczny, ciało mając ograniczoną ilość tłuszczów, kalorii i węglowodanów zaczyna pokazywać, coś co nazywamy efektami diety. Już w 3cim tygodniu dają się zauważyć niektóre z nich.

1 234 ... 8»