Dieta 1000 kalorii

Dlatego dietetycy zalecają dążenie do utraty kilogramów regularnie niewielkimi partiami. Wprowadzenie nagłej głodówki może przynieść jedynie efekt odwrotny od zamierzonego, a dodatkowo skutkować licznymi problemami zdrowotnymi.

Dieta 1000 kalorii – fakty i mity

Chociaż znane są przypadki ludzi, którzy zakończyli kurację odchudzającą z powodzeniem jak i ludzi, którzy podzielają opinię, że dieta 1000 kalorii nie jest dobrym rozwiązaniem dla każdego i nie w każdym przypadku przynosi pożądane efekty. Dieta zalecana jest dla kobiet mniejszej postury oraz co ważne wymaga ścisłej dyscypliny – w przeciwnym wypadku wyniki będą odwrotne do zamierzonych. Niewłaściwe stosowanie diety może prowadzić do zmęczenia, utraty mięśni (a nie tłuszczu), niedożywienia i innych powikłań. Niniejszy artykuł nie zastąpi rzeczywistej porady lekarza. Przed podjęciem jakichkolwiek planów odnoszących się do swojego zdrowia lub diety, należy skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Dieta 1000 kalorii - jak to działa?

Pod pojęciem utraty wagi kryje się definicja, która głosi, że zmniejszenie wagi następuje wtedy, gdy spożywa się mniej kalorii niż organizm wykorzystuje. Kalorie można spalić poprzez regularne ćwiczenia i ograniczenie spożycia. Zalecana dzienna średnia ilość kalorii mieści się w okolicach 1200 kcal. Dieta 1000 kalorii zakłada, że ciało spali więcej niż osoba je.

Jeśli osoba zdecyduje się na podjęcie diety, trzeba bardzo uważać na to, aby zapewnić wartości odżywcze niezbędne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Nie ma miejsca dla pustych kalorii, czyli takich, które znajdują się w alkoholu czy słodkich napojach,

Dieta 1000 kalorii - czego się spodziewać?

W przypadku stosowania się do ustalonych zasad diety, przyniesie ona korzystne efekty. Należy dążyć do utraty około 1 kg na tydzień – większa utrata wagi przy tej diecie może okazać się szkodliwa. Ponadto, organizm człowieka może zacząć pobierać dodatkowe składniki odżywcze z mięśni zamiast z zapasów tłuszczowych. Prawdopodobieństwo wzrasta, jeśli dieta zawiera produkty bogate w tzw. puste kalorie.

«1 2 345 ... 8»