Dieta 1000 kalorii

Jeśli kobieta nie jest obdarzona tzw. "chudymi genami", istnieje pewne prawdopodobieństwo, że rozpocznie ona walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową – jeśli takowa występuje. Ocenianie ludzi po wyglądzie jest nie tylko niegrzeczne, ale przede wszystkim niesprawiedliwe, gdyż nie każdy ma wpływ na to jak wygląda, chociaż większość ludzi jak najbardziej tak. Należy jednak pamiętać, że otyłość niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji. U osób z nadwagą czy otyłością występuje zwiększone ryzyko wielu chorób, takich jak choroby serca, cukrzyca, rak czy choroba zwyrodnieniowa stawów. Tusza może także wpływać na nasz wizerunek oraz samopoczucie.

Istnieje wiele wskazówek i strategii dietowych. W tym artykule poruszymy zagadnienie jakim jest dieta 1000 kalorii, ostatnio co raz bardziej popularna głównie wśród pań. Dieta 1000 kalorii to jadłospis ułożony pod kątem jednej głównej zasady – dzienne całkowite spożycie pokarmów nie może przekroczyć 1000 kcal.

Nałożenie limitu 1000 kcal z dnia na dzień jest dosyć drastyczne i powinno być stosowane jedynie wtedy, gdy szybka utrata wagi jest niezbędna, albo w przypadku odczucia potrzeby wdrożenia nowego planu odchudzania w dłuższej perspektywie.

Dieta 1000 kalorii polega na umieszczeniu w jadłospisie dużej ilości zdrowego jedzenia, starając się jednocześnie zachować prostotę, dobry smak i realizm przy tworzeniu menu.

Należy jednak pamiętać, że dieta 1000 kalorii stosowana dłużej niż tydzień może w niektórych przypadkach przyczynić się do pojawienia problemów zdrowotnych. Dlatego bardzo istotne jest rozważne stosowanie kuracji. Dieta 1000 kalorii może się okazać niebezpieczna na dłuższą metę poprzez brak niektórych niezbędnych składników odżywczych. Przeciągająca się dieta 1000 kalorii może wpływać na organizm w ten sposób, że będzie on przekonany, że znajduję się w trakcie głodówki.

Przez co jego działanie będzie spowolnione. Każda kaloria będzie przetrzymywana w organizmie znacznie dłużej. Jeśli dana osoba rzeczywiście pragnie schudnąć znacznie lepszym i zdrowszym rozwiązaniem niż dieta 1000 kalorii może okazać się rozpoczęcie zdrowszego trybu życia z dużym naciskiem na wysiłek fizyczny.

1 234 ... 8»