Depresja

Nie wszystkie dzieci mają każdy z tych objawów. W rzeczywistości, większość będzie wyświetlać różne objawy w różnych czasach i w różnych ustawień. Chociaż niektóre dzieci mogą nadal funkcjonować w miarę dobrze w środowiskach strukturyzowanych, większość dzieci, których dotyka depresja odniesie znaczącą zmianę w działaniach społecznych, ucierpi poprzez utratę zainteresowania w szkole oraz słabe wyniki akademickie, lub zmiany w wyglądzie. Dzieci mogą również rozpocząć używanie narkotyków lub alkoholu, zwłaszcza jeśli są w wieku powyżej 12 lat.

Mimo stosunkowo rzadkiego występowania u młodzieży poniżej 12 lat, małe dzieci również mogą próbować popełnić samobójstwo- dziecko może to zrobić pod wpływem impulsu, kiedy są zdenerwowane lub złe. U dziewczyn jest bardziej prawdopodobne, że będą próbowały popełnić samobójstwo, ale chłopcy są częściej zabijają się, kiedy podejmujemy próbę.

Dzieci z rodzinną historią przemocy, nadużywaniem alkoholu, przemocy fizycznej lub seksualnej są bardziej narażone na samobójstwo, podobnie jak ci, z objawami depresji.

Depresja u nastolatków

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy rozdrażniony lub nieszczęśliwy nastolatek może rzeczywiście doświadczać nastoletniej depresji? Oczywiście, większość nastolatków czuje się nieszczęśliwie w czasie dorastania. A jeśli dodać spustoszenie hormonu do wielu innych zmian zachodzących w życiu nastolatka, to łatwo zrozumieć, dlaczego ich nastroje kołyszą się jak wahadło. Z ustaleń wynika, że dotyka ona ​​jednego na ośmiu nastolatków. Ale depresja jest tak samo poważna jak wszystkie problemy z nią związane. Więc jeśli twój nastolatek jest nieszczęśliwy dłużej niż dwa tygodnie, oraz pojawiają się u niego inne objawy choroby, być może nadszedł czas, aby szukać pomocy u służby zdrowia.

Dlaczego młodzież popada w depresję?

Istnieje wiele powodów, dla których nastolatek może popaść w depresję. Na przykład, nastolatki mogą rozwijać poczucie własnej bezwartościowości i nieadekwatności przez ich oceny. Wyniki w nauce, status społeczny, kontakty z rówieśnikami, orientacja seksualna lub życie rodzinne, każdy z tych elementów może mieć duży wpływ na sposób postrzegania świata przez nastolatka. Czasami, nastoletnia depresja może być wynikiem stresu środowiskowego. Ale niezależnie od przyczyny, gdy przyjaciele lub rodzina - albo rzeczy, które nastolatka zazwyczaj cieszą - nie są w stanie poprawić jego nastroju czy poczucia izolacji, jest duża prawdopodobieństwo, że pojawiła się w jego życiu depresja​​.

«12 3 456 ... 10»