Depresja

Depresja jest wyrażona w szczególności przez smutek, brak aktywności, trudności z myśleniem i koncentracją, znaczny wzrostu lub spadek apetytu i czasu spędzonego na śnie, uczucie przygnębienia i beznadziei, a czasem myśli samobójcze lub próby popełnienia samobójstwa.

Depresja jest stanem niskiego nastroju i niechęci do aktywności, który może mieć wpływ na myśli, zachowania, uczucia i poczucie dobrobytu. Przygnębieni ludzie mogą odczuwać smutek, lęk, pustkę, beznadziejność, zmartwienie, bezradność, bezwartościowość, winę, rozdrażnienie, ból, lub niepokój. Mogą stracić zainteresowanie działaniami, które kiedyś były przyjemne, utracić apetyt lub doświadczyć przejadania się, mają problemy z koncentracją, pamiętając jedynie szczegóły, lub z podejmowaniem decyzji, mogą mieć myśli samobójcze. Bezsenność, nadmierne spanie, zmęczenie, utrata energii lub bóle, bóle lub problemy trawienne, które są oporne na leczenie również mogą występować.

Obniżenie nastroju nie musi być zaburzeniem psychicznym. To może być normalna reakcja na niektóre wydarzenia z życia, objawy niektórych schorzeń lub efekt uboczny niektórych leków lub zabiegów medycznych.

Obniżenie nastroju jest również cechą towarzyszącą niektórym zespołom psychiatrycznym, takim jak kliniczna depresja.

Dziecięca depresja.

Depresja u dzieci różni się od zwykłych i codziennych emocji, które występują podczas rozwoju dziecka. Tylko dlatego, że dziecko wydaje się smutne, nie musi oznaczać, że jest chore. Jeśli smutek staje się trwały lub pojawiają się destrukcyjne zachowania, które zakłócają normalne działania społeczne, zainteresowania, naukę, życie rodzinne może to oznaczać że dziecko cierpi na depresję. Należy pamiętać, że depresja jest poważną chorobą.

1 234 ... 10»