Czekolada

Dwa klasyczne sposoby hartowania:

* Stopiona pracuje na pochłaniającej ciepło powierzchni, w rodzaju kamiennej płyty, aż do zagęszczania.

* Solidne mieszanie czekolady stałej w stopionej do "zaszczepienia".

Rodzaje 

Likier miesza się z masłem kakaowym w różnych ilościach w zależności od rodzaju czekolady. Do podstawowych składników mieszanki dla różnych rodzajów czekolady zaliczamy:

Fontanna czekoladowa: wysoki poziom masła kakaowego, pozwalając aby czekolada spływała łagodnie. Fondue ma służyć jako deser.

Ciemna: cukier, masło kakaowe, miazga kakaowa, oraz (opcjonalnie) wanilia

Czekolada mleczna: proszek, cukier, masło kakaowe, likier kakaowy, mleko lub mleko w proszku i wanilia

Biała: proszek, cukier, masło kakaowe, mleko lub mleko w proszku i wanilia.

Droższa ma tendencję do dłuższego przetwarzenia, a tym samym ma płynniejszą teksturę i odczucie w ustach, niezależnie od tego, czy środki emulgujące są dodawane.Producenci wysokiej jakości, małych czekoladowych partii twierdzą, że masowa produkcja wiąże się ze złą jakością czekolady. Niektóre masowo produkowane czekolady zawierają znacznie mniej kakao (nawet od 7% w wielu przypadkach), i tłuszcze inne niż masło kakaowe. Oleje roślinne i sztuczny aromat waniliowy są często wykorzystywane w tańszej, żeby zamaskować źle sfermentowane lub źle palone ziarna. W 2007 r. Stowarzyszenie Producentów w Stanach Zjednoczonych wnosili o zmianę prawnej definicji czekolady, tak aby zastąpić częściowo uwodornione oleje roślinne masłem kakaowym, bez wykorzystywania sztucznych substancji słodzących i substytutów mleka. Obecnie, US Food and Drug Administration (FDA) nie pozwala określać produktu jako "czekolada", jeśli produkt zawiera choć jeden z tych składników.

«123 4 567 ... 11»