Cukrzyca

• Nadmierne oddawanie moczu (wielomocz): organizm próbuje pozbyć się dodatkowego cukru we krwi poprzez utworzenie dodatkowego moczu, co powoduje jego nadmierne wydalanie. Stan ten może doprowadzić do odwodnienia organizmu. Wydalanie cukru niesie dużą ilość wody z korpusu wraz z moczem.

• Nadmierne jedzenie (łaknienie): Jeśli ciało jest w stanie, to może wydzielać większe ilości insuliny, by próbować poradzić sobie z wysokim poziomem cukru we krwi. Ponadto, korpus jest odporny na działanie insuliny w cukrzycy typu 2.

Jedną z funkcji insuliny jest stymulowanie głodu. W związku z tym, poziom insuliny prowadzi do zwiększenia głodu i łaknienia. Pomimo wzrostu spożycia kalorii, osoba chora na cukrzycę może uzyskać niewielki wzrost masy, a nawet schudnąć.

• Słabe gojenie się ran: Wysoki poziom cukru we krwi, niszczy białe krwinki, które są potrzebne w obronie organizmu przed bakteriami, a także w likwidowaniu martwych tkanek i komórek, aby organizm mógł normalnie funkcjonować. Kiedy komórki te nie działają poprawnie, gojenie ran trwa znacznie dłużej i znacznie częściej dochodzi do zakażeń. Również długoletnie nie leczenie cukrzycy powoduje pogrubienie naczyń krwionośnych. Uniemożliwia to prawidłowe krążenie krwi. W efekcie mało tlenu i składników odżywczych jest dostarczanych do tkanek organizmu, co utrudnia zdolność organizmu do zdrowienia.

• Zakażenia: Niektóre infekcje, takie jak częste infekcje drożdżowe narządów płciowych, zakażenia skóry i infekcje dróg moczowych, mogą wynikać z uszkadzania układu odpornościowego przez cukrzycę oraz przez obecność glukozy w tkankach, co umożliwia szybki wzrost bakterii.

• Zaburzenia stanu psychicznego takie jak: pobudzenie, niewyjaśniona drażliwość, nieuwaga, skrajny letarg lub zmieszanie mogą być objawami bardzo wysokiego poziom cukru we krwi (hiperglikemia hypersmolar zespół bez kwasicy ketonowej), które mogą powodować poważne odwodnienie, a nawet sprawić, że popadniemy w śpiączkę, lub hipoglikemię (niski poziom cukru). Tak więc, każdy z tych objawów należy natychmiastowego skonsultować z lekarzem specjalistą.

• Niewyraźne widzenie: niewyraźne widzenie nie jest specyficzne dla cukrzycy, ale często występuje wraz z wysokim poziomem cukru we krwi.

«123 4 567 ... 10»