Cukrzyca

Objawy te to:

• Zmęczenie: W cukrzycy, ciało nie jest w stanie efektywnie wykorzystać glukozy jako paliwa. Ciało zamiast glukozy metabolizuje tłuszcz, częściowo lub całkowicie, jako źródło paliwa potrzebne do właściwego funkcjonowania. Proces ten wymaga, zużycia dużo większych ilości energii niż w przypadku wykorzystywania glukozy. Efektem końcowym jest uczucie zmęczenia.

• Niewyjaśniona utrata masy ciała: Osoby z cukrzycą nie są w stanie przyswajać wielu kalorii z żywności, którą jedzą. Tak więc, mogą chudnąć, chociaż dostarczają do organizmu pozornie odpowiednie, a nawet nadmierne ilości jedzenia. Utrata wody i cukru w ​​ moczu i towarzyszące im odwodnienie również przyczynia się do szybkiej utraty wagi.

• Nadmierne pragnienie (polidypsja): u osób chorych na cukrzycę często tworzy się wysoki poziom cukru we krwi, który przeciąża zdolność nerek do wchłaniania cukru jaki filtruje krew. Organizm próbuje zrekompensować niedobór glukozy na dwa sposoby. Jednym ze sposobów są nerki, które wytwarzają dodatkową porcję moczu, w celu wypłukania nadmiaru cukru. Innym sposobem jest stan w którym organizm próbuje przeciwdziałać wysokiemu poziomowi cukru we krwi, przez wysłanie sygnału do mózgu, aby rozcieńczyć krew. Obie metody przekładają się na nadmierne pragnienie.

«12 3 456 ... 10»