Cukrzyca

W tym samym czasie, gdy ciało próbuje pozbyć się glukozy z krwi, komórki potrzebują glukozy i wysyłają sygnały do większego spożycia żywności, przez co pacjenci bardzo często są głodni. W celu zapewnienia energii dla komórek głodujących, organizm stara się przekształcić tłuszcze i białka w glukozę. Rozbicie tłuszczów i protein w celu uzyskania energii powoduje powstawanie kwaśnych związków chemicznych zwanych ketonami, które tworzą się we krwi. Ketony również zostają wydalone wraz z moczem. Jeśli nadmiar ketonów zgromadzi się w krwi, może wystąpić stan zwany kwasicą ketonową. Stan ten może być zagrożeniem życia, jeśli nie jest leczony, ponieważ może powodować ś piączkę i śmierć.

Gdy czujesz mdłości, jesteś osłabiony i zbyt spragniony; a oddawaniu moczu bardzo często towarzyszą silne bóle brzucha.

Oddychasz głębiej i szybciej niż normalnie -chyba że słodkim oddechem, który pachnie jak zmywacz do paznokci-potrzebna jest natychmiastowa pomoc medyczna w kwasicy ketonowej - potencjalnie śmiertelnym powikłaniem cukrzycy typu 1.

Jeśli jest ci słabo lub miewasz omdlenia, towarzyszy ci szybkie bicie serca, drżenie, i nadmierne pocenie się, czujesz rozdrażnienie, ciągły głód, lub bez większej przyczyny stajesz się nagle senny m ożesz być narażony na rozwój hipoglikemii -niskiego stężenia cukru we krwi, który może wystąpić podczas leczenia cukrzycy. Śledź swój plan leczenia, abyś wiedział co robić w razie wystąpienia hipoglikemii.

Objawy cukrzycy mogą rozwinąć się nagle (w ciągu dni lub tygodni) u uprzednio zdrowych dzieci i młodzieży, lub mogą rozwijać się stopniowo (w ciągu kilku lat) wraz z nadwagą, u osób powyżej 40 roku życia.

«1 2 345 ... 10»