Cukrzyca

Cukrzyca jest typem choroby, w której występuje utrudnienie w przyswajalności odpowiedniej ilość glukozy niezbędnej dla ciała ludzkiego. Cukrzyca nie pozwala organizmowi na wytworzenie i właściwie wykorzystanie insuliny. Insulina jest hormonem niezbędnym do przemiany cukru, skrobi i innych pokarmów w energię potrzebną do codziennego życia. Przyczyna cukrzycy jest nadal nieznana, chociaż zarówno genetyka i czynniki środowiskowe, takie jak otyłość i brak ruchu, wydają się odgrywać znaczącą rolę. Cukrzyca ma szeroki obszar występowania, ponad 16 milionów osób jest nią dotkniętych w samych Stanach Zjednoczonych. Duże znaczenie ma fakt, że większość osób cierpiących na cukrzycę nie jest świadoma swojej choroby. Cukrzyca jest jedną z głównych chorób metabolicznych, które wpływają na ludzkie ciało. Osoby, które dotyka cukrzyca mają wysoki poziom cukru we krwi.

Musi on być kontrolowany przez połączenie diety, ćwiczeń, i lekarstw a w niektórych przypadkach poprzez zastrzyki z insuliny. Najczęściej występujące objawy to częste oddawanie moczu, senność, nadmierne pragnienie i głód.

Każda komórka w organizmie człowieka potrzebuje energii, aby móc prawidłowo funkcjonować. Dla organizmu głównym źródłem energii jest glukoza, czyli cukier prosty wytwarzany w wyniku trawienia pokarmów zawierających węglowodany (cukry i skrobie). Glukoza ze strawionego pokarmu krąży we krwi jako bezpośrednie źródło energii dla wszystkich komórek, które tego potrzebują. Insulina jest hormonem albo substancją chemiczną wyprodukowaną przez komórki w trzustce, organie umieszczonym za żołądkiem. Wtłaczanie insuliny z witryny receptora na zewnątrz komórki działa jak klucz, jest niezbędne aby otworzyć drzwi do komórki, przez które może zostać wprowadzona insulina. Część glukozy może zostać zamieniona w zagęszczone źródła energii takie jak glikogen albo kwasy tłuszczowe i zachowana do późniejszego użycia. Gdy nie jest produkowana wystarczająca ilość insuliny lub gdy wejście nie rozpoznaje klucza insuliny, glukoza pozostaj ąca we krwi jest wtłaczana do komórek.

Ciało spróbuje rozcieńczyć wysoki poziom glukozywe krwi, czyli stan zwany hiperglikemią, po przez czerpanie wody z komórek do krwiobiegu w celu rozcieńczenia cukru i wydalenia roztworu cukru i wody wraz z moczem. Nie jest niczym niezwykłym dla osób z nierozpoznaną cukrzycą stan ciągłego spragnienia, częstego oddawania moczu oraz picie dużych ilości wody, gdy ich organizm próbuje pozbyć się dodatkowych porcji glukozy. Proces ten prowadzi do powstawania dużych ilości glukozy w moczu.

1 234 ... 10»