Co to arytmia serca?

sposoby walki z arytmią serca

Zaburzenia te mogą pojawić się w każdym wieku, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, a rokowanie tego schorzenia zależą od przyczyny i nasilenia choroby.

Są one częstym objawem chorób układu krążenia, ale mogą też występować u ludzi zdrowych, niektóre z nich stanowią zagrożenie dla życia i wymagają intensywnego leczenia.

Tego typu zaburzenia są częstym objawem nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, niewydolności serca lub wady serca.

Większość zaburzeń, jeżeli jest odczuwalna, powoduje uczucie niepokoju, czasami osłabienia, duszności, zawroty głowy a nawet utratę przytomności.

Aby rozpoznać zaburzenie konieczne jest wykonanie elektrokardiogramu w czasie trwania zaburzeń lub jego rejestracja przez całą dobę metodą Holtera.

Średnia częstotliwość pracy serca jest większa u kobiet niż u mężczyzn.

Ablacja to zabieg, którego celem jest usunięcie z serca źródła problemu, w tym celu do serca wprowadzona zostaje specjalna elektroda.

Zabiegi ablacji przeprowadza zespół doświadczonych kardiologów i elektrofizjologów, zabieg nie jest bolesny i często okazuje się najskuteczniejszą formą leczenia.

Jedną z podstawowych metod zapobiegania tym zaburzeniom jest leczenie nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, czy niewydolności serca.

Profilaktyka to zdrowy, higieniczny tryb życia bez używek, za to z odpowiednią ilością aktywności fizycznej, istotne jest także właściwe odżywianie się i unikanie stresu.

«1 2 345 ... 13»