Ciśnienie krwi

Jak sprawdzić, czy ma się prawidłowe ciśnienie krwi?

Ciśnienie tętnicze może być mierzone w gabinecie lekarskim, ale można również zaopatrzyć się w specjalne aparaty, którymi można samodzielnie sprawdzić, czy posiada się prawidłowe ciśnienie krwi. Nie jest to trudne, trzeba tylko zapoznać się z instrukcją użytkowania takiego urządzenia. Trzeba pamiętać o tym, aby posiadać sprawy ciśnieniomierz, a także na około pół godziny przed dokonaniem pomiaru nie pić kawy, herbaty czy też nie palić tytoniu, ponieważ może to zaburzyć wynik. Trzeba się rozluźnić, spokojnie oddychać, nie wykonywać przed pomiarem i w jego trakcie jakichś forsownych ruchów, ponieważ one też mogą wpłynąć na prawidłowość wyniku, jeśli zastanawiasz się nad tym, jak mierzyć nadciśnienie tętnicze, dokładnie przestudiuj ulotkę ciśnieniomierza lub też zwróć się o pomoc do lekarza lub pielęgniarki, którzy będą mogli poinstruować o tym, jak samodzielnie mierzyć ciśnienie krwi.

Często mierzone ciśnienie krwi jest zatem ważną rzeczą, dzięki niemu można dowiedzieć się, czy ma się prawidłowe ciśnienie krwi, a jeśli tak nie będzie, wówczas należy podjąć odpowiednie akcje, aby je unormować. Nieprawidłowości zdarzają się nie tylko u osób w starszym wieku, ale również jak najbardziej u tych młodych, dlatego też jeśli chcesz żyć zdrowo, mierz ciśnienie w domu lub w trakcie wizyty u lekarza co jakiś czas. Ciśnienie krwi to jeden z głównych parametrów, jakie powinniśmy śledzić, jeśli jest za wysokie może to być objawem poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest jego kontrolowane, jeśli jest ono za wysokie nie należy się od razu martwić, bo jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby ciśnienie krwi obniżyć. Lekarze na nadciśnienie tętnicze zwykle chętnie przepisują któreś z promowanych leków, podczas gdy najskuteczniejszym sposobem szybkiego obniżenia ciśnienia jest po prostu zmiana diety.

Po pierwsze nie wolno się przejadać a po drugie trzeba ograniczać ilość dostarczanej do organizmu soli, jeśli wydaje nam się, że nie jemy jej dużo oznacza to raczej, że po prostu nie wiemy o tym w jak wielu produktach czy daniach znajduje się sól.

Sól zatrzymuje wodę w organizmie, czyli jeśli jej nadużywamy jesteśmy bardziej nawodnieni i mamy więcej krwi, co obciąża serce i powoduje, że konieczne jest tłoczenie większej ilości krwi, w rezultacie rośnie też ciśnienie krwi. To, dlatego właśnie nadmierna hydratyzacja organizmu prowadzi do kłopotów z ciśnieniem tętniczym. Poza tym większość leków na obniżenie ciśnienia to leki moczopędne, ich celem jest wypłukanie sodu, właśnie poprzez urynę. Taki sam efekt można osiągnąć po prostu nawadniając się wodą, tego typu kuracja paradoksalnie nie prowadzi do tego, że ciśnienie krwi wzrasta przez co tylko pobudza wydalanie, co w naturalny sposób wspomaga wydalanie związków soli. Kiedy oczyszczamy organizm w ten sposób można wypić nawet połowę swojej wagi ciała. Są też pewne domowe sposoby, aby obniżyć ciśnienie krwi, należy do nich na przykład spożywanie aronii, lub jej przetworów. Podobno bardzo dobry jest też ocet jabłkowy, który pije się rozwodniony wodą, aby zadziałał najlepiej trzeba się upewnić, że jest to prawdziwy produkt a nie destylat. Nadciśnienie tętnicze to z pewnością przypadłość, której wystąpienie należy uznać za alarmujące, warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że są sposoby opanowania tego kłopotu a farmaceutyki zawsze powodują jakieś efekty uboczne, więc jeśli można ich uniknąć bezwzględnie należy to robić.

«12 3 456 ... 8»