Choroby skóry

Swędząca wysypka, sączące się rany, łuszcząca się skóra? To tylko kilka z wielu objawów chorób. Istnieje ponad 3000 rodzaje zaburzeń. Niektóre z nich są tymczasowe, łatwo wyleczyć, ale są po prostu uciążliwe. Inni mogą utrzymywać je przez całe życie i powodować przewlekłe objawy, niepełnosprawność, i problemy emocjonalne. Niektóre choroby - czerniak - mogą być nawet śmiertelne.

Jest największym organem ciała i składa się z trzech warstw (naskórka, właściwej i tkanki podskórnej). Stanowi ona barierę ochronną organizmu i chroni przed wilgocią, zanieczyszczeniami i promieniowanie UV ze słońca. Skaleczenia i otwarte rany mogą pozwolić organizmów chorobotwórczych w organizmie, które mogą powodować zakażenia. Zawiera ona gruczoły łojowe, które wydzielają sebum, substancję, która pomaga ją nawilżyć. Domy potowych, które pomagają utrzymać ciało chłodne. Nerwy przekazywania informacji o temperaturze, bólu i innych odczuć do mózgu. Naczynia krwionośne i mieszki włosowe są także w skórze.

Choroby są jednymi z najczęstszych powodów dla których ludzie odwiedzają lekarza pierwszego kontaktu. Każdy człowiek w pewnym momencie doznał od problemu i 1 z 3 osób w USA ma stan w dowolnym momencie. Niektóre warunki wynikają bezpośrednio (na przykład, zapalenie, grzybica, trądzik różowaty, i inne). Pozostałe warunki nie dermatologicznych (na przykład wirusa opryszczki, wirusa brodawczaka ludzkiego, i inne) mają objawy, które manifestują się na niej. Jedno z badań obliczono ciężar dermatologicznych i innych problemów dermatologicznych w USA ciężar został określony przez bezpośrednie koszty leczenia chorób, jak również koszty pośrednie (utracone zarobki z powodu utraty pracy, itp), obniżona jakość życia i inne czynniki. Stosując te kryteria, najbardziej powszechnych dolegliwości, które dotknęły to: Opryszczki i półpaśca 26%; Ekspozycji na słońce 17%; Pielęgnacja włosów i paznokci Zaburzenia 10%; Kontaktowe zapalenie 10%; Rogowacenie słoneczne 8%; Zakażenia grzybicze paznokci 8%; Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) 8%; Trądzik 7%; Łagodne narośle 4%; Atopowe zapalenie (egzema) 2%; Trądzik różowaty 2%; Rak 1%; Czerniak

1 234 ... 6»