Bezsenność

Ocena i diagnoza może rozpocząć się od gruntownej medycznej i psychiatrycznej historii pacjenta podjętej przez lekarza. Ogólne badanie lekarskie w celu oceny wszelkich nieprawidłowych wyników badań, jest również ważne, w tym oceny stanu psychicznego i funkcji neurologicznych; serce, płuca i egzamin brzucha; ucha, nosa i gardła egzamin; i pomiar obwodu szyi i talii wielkości. Ocena rutynowych leków i korzystania z wszelkich narkotyków, alkoholu, tytoniu, czy kofeina jest również ważną częścią historii medycyny. Laboratorium lub krew prac związanych z tym warunków może być również częścią oceny. Szczegółowe pytania dotyczące nawyków snu i wzorce są również istotną częścią oceny.

Historia skupia się na: czasie trwania snu, czasie snu, czasie zapadania w sen, ilości i czasie wybudzeń, czas ostatecznego przebudzenia rano, czasie i długość jakichkolwiek dziennych drzemek. Dzienniki snu lub pamiętniki mogą być stosowane w tym celu, aby nagrać te parametry codziennie na dokładniejszą ocenę snu. Historia snu zazwyczaj zawiera również pytania na temat możliwych objawów związanych z bezsennością. Lekarz może poprosić o funkcjonowanie w ciągu dnia, zmęczenie, zaburzenia koncentracji i uwagi, drzemki, i inne typowe objawy choroby. Inne testy diagnostyczne mogą być wykonane jako część oceny bezsenności, choć nie jest konieczne u wszystkich pacjentów.

Leczenie choroby, zależy w dużej mierze od przyczyny problemu. W przypadkach, gdy oczywistym czynnik sytuacyjny jest odpowiedzialny za schorzenie, sprostowanie lub usunięcie przyczyny zazwyczaj jest lecznicze. Na przykład, choroba związana z przejściową sytuacją stresową, taką jak zbliżające się badania. Ogólnie rzecz biorąc, leczenie może być podzielone na podejścia niemedyczne lub behawioralne i terapię medyczną. Oba podejścia są niezbędne w celu skutecznego leczenia bezsenności, oraz kombinacje tych metod może być bardziej skuteczne niż sam albo podejścia.  

«123 4 567 ... 9»