Atopowe zapalenie skóry

AZS u dorosłych

Atopowe zapalenie skóry wymaga wprowadzenia kilku zmian w stylu życia, oto kilka wskazówek: należy zidentyfikować czynniki nasilające stan zapalny i unikać ich; atopowe zapalenie skóry wymaga łagodzenia swędzenia za pomocą kremów i maści specjalnie do tego przeznaczonych; przede wszystkim należy powstrzymać się od podrażniania skóry (drapania); chłodne okłady i ciepłe kąpiele z dodatkiem sody oczyszczonej bywają zbawienne; należy zrezygnować z perfum i perfumowanych mydeł, gdyż mogą pogłębiać atopowe zapalenie skóry; należy nawilżać skórę zarówno po myciu, jak i powietrze w sypialni; trzeba nosić cienkie, bawełniane ubrania; ważne jest również, aby zakładać ubrania stosowne do warunków pogodowych.  

Atopowe zapalenie skóry jest rodzajem egzemy. Skóra pacjenta może być "super wrażliwa" do wielu czynników drażniących. Suchych, łuszczących się plam rozwijać się w dystrybucji charakterystyczny. Świąd może być różna, ale intensywne i zarysowania trudno się oprzeć. Drapanie może powodować ściemnienie i zgrubienie skóry i prowadzić do dalszych powikłań, w tym infekcji bakteryjnej. Bardzo sucha skóra może rozbić i muł czy płakać. Jeśli świąd może być kontrolowana wysypkę (co pogarsza się wskutek energicznego zarysowania) może być łatwiej leczone. Leczenie AZS jest wokół uwodnienie środki zmiękczające skórę, takie jak wazelina i ostrożnie stosując miejscowe steroidy w celu zmniejszenia stanu zapalnego i swędzenie. Ponieważ infekcje wtórne może pogorszyć wysypka, miejscowe lub doustne antybiotyki mogą być od czasu do czasu wskazane.

AZS jest powszechne, często długotrwała choroba skóry, która dotyka duży procent ludności świata. Jest to specjalny rodzaj nadwrażliwości, który obejmuje astmę, alergie wziewne (katar sienny) i przewlekłe stany zapalne skóry (wyprysk). Jest znany składnik dziedziczne choroby i jest częstsza u rodzin dotkniętych. Kryteria, które pozwalają lekarzowi, aby go zdiagnozować to typowy wygląd i rozmieszczenie wysypki u pacjenta z osobistej lub rodzinnej historii astmy i / lub katar sienny. Termin atopowe jest od greckiego znaczenia "dziwne". Określenie zapalenie oznacza zapalenie skóry. Ten rodzaj określa się mianem wypryskowe wybuchu. Ponadto, sucha skóra jest bardzo powszechny problem w prawie wszystkich osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry.