Atopowe zapalenie skóry

Objawy atopowego zapalenia skóry

Symptomy (objawy) różnią się zależnie od osoby. Najczęstsze objawy to suchość, swędzenie skóry i wysypki na twarzy, wewnątrz łokciach i pod kolanami i na rękach i stopach. Świąd jest najważniejszym objawem AZS. Swędzenie jest szczególnym problemem w czasie snu, kiedy świadomy kontrola drapania jest stracona. Wyglądu skóry, która wpływa na AZS zależy od ilości zarysowania i obecność wtórnych infekcji skóry. Skóra może być czerwona i łuszcząca lub grube i skórzaste, zawierać małe podniesione guzki lub wyciek płynu i stać się chrupiący i zarazić. Badacze zauważają różnice w skórze osoby chorej na AZS, które mogą przyczyniać się do powstania objawów choroby. Zewnętrzną warstwę skóry, zwaną naskórek jest podzielona na dwie części: części wewnętrznej zawierającej wilgotny, żywe komórki i zewnętrznej strony, znanych jako warstwę lub warstwy rogowej naskórka, zawierający suche, spłaszczone, martwych komórek. W normalnych warunkach zrogowaciała warstwa działa jako bariera, utrzymując resztę skórę przed wysychaniem i ochrony innych warstw skóry przed uszkodzeniem spowodowanym przez czynniki drażniące i zakażeń. Kiedy bariera ta jest uszkodzona, drażniące działanie bardziej intensywnie na skórze.

Etapy atopowego zapalenia skóry

W przypadku wystąpienia AZS w okresie niemowlęctwa i dzieciństwa, wpływa na każde dziecko inaczej pod względem zarówno początku i nasilenia objawów.

U niemowląt, AZS zazwyczaj rozpoczyna się około 6 do 12 tygodnia życia. To może najpierw pojawiają się wokół policzków i podbródka jak niejednolity wysypki na twarzy, które mogą rozwinąć się w czerwonym, skalowanie, sączący się skóry. Skóra może się zarazić. Kiedy niemowlę staje się bardziej mobilny i rozpoczyna przeszukiwanie, odsłonięte obszary, takie jak wewnętrzne i zewnętrzne części rąk i nóg, mogą również mieć wpływ. W dzieciństwie, wysypka pojawia się zwykle, za kolanami i wewnątrz łokciach; na stronach szyjki; wokół otworu; i nadgarstków, kostek i rąk. Często wysypka zaczyna się grudek, które stają się twarde i łuszcząca się, kiedy podrapał. Skóra wokół warg może być zapalnym i stałe lizanie powierzchni może prowadzić do małych, bolesne pęknięcia w skórze wokół ust. U niektórych dzieci choroba przechodzi w remisji przez długi czas, tylko wrócić na początku dojrzewania, gdy hormony, stres i korzystanie z drażniących produktów do pielęgnacji skóry i kosmetyki mogą powodować choroby do wyrównania. Mimo, że liczba osób, które rozwiniętych dzieci AZS, jak również wystąpić objawy jak dorosłych, jest to również możliwe, aby choroba, aby pokazać się pierwszy w dorosłym życiu. Wzór u dorosłych jest podobny do obserwowanego u dzieci; to znaczy, mogą być rozpowszechnione choroby lub ograniczony do zaledwie kilku części ciała. Na przykład, tylko ręce lub stopy mogą mieć wpływ i staje się sucha, swędzenie, zaczerwienienie i popękane. Sen i wydajność pracy może mieć wpływ, a długotrwałe stosowanie leków w leczeniu atopowego zapalenia skóry może spowodować komplikacje. Dorosłych z AZS również mają predyspozycje do drażniącego kontaktowego zapalenia skóry, gdzie skóra staje się czerwona i stan zapalny z kontaktu z detergentami, wełny, tarcia z odzieży lub innych potencjalnych czynników drażniących. Jest bardziej prawdopodobne w zawodach wymagających częstego mycia rąk lub narażenie na działanie substancji chemicznych. Niektórzy ludzie wysypki wokół ich sutki. Objawy te zlokalizowane są trudne do leczenia. Ponieważ dorośli mogą również rozwijać zaćmy, lekarz może zalecić regularne egzaminy oczu.

«1 2 345 ... 8»