Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła (trwała) choroba, która ma wpływ na skórę. To nie jest zaraźliwe; to nie może być przekazywana z jednej osoby do drugiej. Słowo "zapalenie" oznacza stan zapalny skóry. "Atopowa" odnosi się do grupy chorób, w których często jest dziedziczona skłonność do powstawania innych stanów alergicznych, takich jak astma i katar sienny. W AZS, skóra staje się skrajnie świerzbiąca. Drapanie prowadzi do zaczerwienienia, obrzęku, pękania, "płaczu" przezroczysty płyn, a na końcu, kondycjonowania i skalowania. Jak niektóre dzieci z AZS dorosną, ich choroba skóry poprawia lub zniknie całkowicie, choć ich skóra pozostaje sucha i często łatwo podrażniona. U innych, AZS jest nadal poważnym problemem w dorosłości. AZS jest najczęstszym z rodzajem egzemy.

Niektóre mają bardzo podobne objawy. Atopowe zapalenie skóry jest bardzo powszechne. Występuje równie u mężczyzn i kobiet i dotyka około 9 do 30 procent ludzi w Stanach Zjednoczonych. Mimo, AZS, może zaatakować w dowolnym wieku, to rozpoczyna się najczęściej w niemowlęctwie i dzieciństwie. Powstawanie po 30 roku życia jest mniej powszechna i jest często spowodowane przez wystawienie skóry na działanie agresywnych i wilgotnych warunkach. Ludzie, którzy mieszkają w miastach i suchym klimacie wydają się bardziej narażeni na rozwój tej choroby.

Przyczyny

Przyczyna AZS, nie jest znana, ale wydaje się, choroby wynikające z kombinacji genetycznej (dziedziczne) i czynniki środowiskowe. Jeśli oboje rodzice mają choroby atopowe, prawdopodobieństwo wzrasta. Chociaż niektórzy ludzie wyrastają objawy skórne, około połowa dzieci z AZS rozwinie się kataru siennego lub astmy. Czynniki środowiskowe mogą przynieść na objawy AZS w dowolnym momencie u osób chorych. Układ odpornościowy może się błędne i tworzyć zapalenie skóry, nawet w przypadku braku głównego infekcji. Może to być postrzegane jako forma autoimmunizacji, gdzie ciało reaguje na jego własnym tkankom. W przeszłości lekarze myśleli, że AZS została spowodowana przez zaburzenia emocjonalne. Teraz wiemy, że czynniki emocjonalne, takie jak stres, może stan zdrowia, ale nie powodują choroby.

1 234 ... 8»