Astygmatyzm

Astygmatyzm- medyczna diagnoza

Jeżeli masz problemy z widzeniem, bóle głowy, trudności w prowadzeniu samochodu nocą a obraz, który widzisz jest rozmazany lub podwójny prawdopodobnie cierpisz na astygmatyzm i powinieneś jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą. Istnieją cztery możliwe testy sprawdzające obecność schorzenia takiego jak astygmatyzm. Poniżej znajduje się ich krótka charakterystyka.

Badanie ostrości wzroku. To najprostsza i najważniejsza część badania wzroku. Przy użyciu standardowego schematu, pacjenci muszą przeczytać litery z odległości sześciu metrów.

Jeśli twój zasięg wzroku wynosi 6/6, oznacza to, że widzisz na odległość sześciu metrów, jest to prawidłowy zasięg. Jeśli twój zasięg wzroku wynosi 6/18, oznacza to, że możesz zobaczyć litery z odległości 6 metrów podczas gdy powinieneś z 18. Może to oznaczać, że cierpisz na astygmatyzm.

Keratometria. To urządzenie mierzy krzywiznę centralnej części rogówki. Rogówka, która nie ma astygmatyzmu posiada jednolitą lub symetryczną krzywiznę. Rogówki z dolegliwością taką jak astygmatyzm nie mają jednolitej krzywizny. Keratometr określa stromość i płaskość krzywej. Pomiary te dadzą optykowi informacje na temat kształtu rogówki i jej mocy. Keratometru jest również używany do dopasowania soczewek kontaktowych oraz do monitorowania krzywizny rogówki po chirurgii oka.

Topografia rogówki. Jest najlepszym sposobem na zdiagnozowanie dolegliwości takiej jak astygmatyzm. Ta zaawansowana technologia dostarcza najbardziej szczegółowych informacji o kształcie rogówki. Pacjent patrzy na wizualny cel, podczas gdy urządzenie gromadzi tysiące drobnych pomiarów. Następnie komputer konstruuje mapy kolorów na komputerze z danymi. Taka mapa rogówki pozwala lekarzowi zobaczyć trójwymiarowy obraz rogówki oraz możliwość sprawdzenia czy pacjent choruje na astygmatyzm. Takie pomiary są ważne przy planowaniu chirurgii refrakcyjnej oraz do montażu soczewek kontaktowych.

Refrakcja. Okulista wykorzystuje luźne soczewki lub maszynę obiektywu do przechowywania szkieł korekcyjnych w przedniej części oka. Pacjent patrzy okiem na odruchy światła za pomocą przenośnego urządzenia zwanego retinoskop w celu ustalenia, czy refrakcja jest obecna. Następnie obserwowane są różne reakcje soczewek przez urządzenie, które wprowadza zmiany tak długo aż wykres wzroku jest bardzo dokładny. Po takim badaniu, okulista będzie mógł wypisać receptę na okulary lub soczewki korekcyjne.

Wykonanie jednego z tego tekstów w skuteczny sposób zdiagnozuje czy cierpisz na astygmatyzm.

«1 ... 678 9 10»