Astygmatyzm

Astygmatyzm- domowe sposoby walki z chorobą.

Na całym świecie bardzo wielu ludzi cierpi na astygmatyzm, jest on uważany za jedną z najbardziej powszechnych chorób oka. Często występuje w połączeniu z krótkowzrocznością oraz dalekowzrocznością. Sprawia on, że rogówka przybiera kształt piłki nożnej. Powoduje on, problemy z załamaniem się światła w soczewce oka. Co prowadzi do tego, że w zasadzie, obraz staje się nieco wypaczony lub jego proporcje są zaburzone.

Istnieją techniki, które pomagają zmniejszyć nasilenie problemu jakim jest to schorzenie. Ogólnym celem jest, to aby zmniejszyć stosowanie okularów, a wielu ekspertów twierdzi również, że pacjenci w końcu pozbywa ją się okularów na stałe. Niektóre z ćwiczeń koncentrują się na mięśniach oka, podczas gdy inne są przeznaczone do korygowania innych rzeczy, takich jak postawa. Istnieje wiele sceptycznych opinii w środowisku medycznym w zakresie ćwiczeń pomagających zmniejszyć natężenie choroby takiej jak astygmatyzm z powodu ogólnego braku dokładnych badań.

Ćwiczenia te dzielą się na dwie podstawowe kategorie.

Po pierwsze, są to ćwiczenia, mające bezpośredni wpływ na oczy. Mogą one obejmować skupienie się na punktach, na odległościach lub śledzeniu obiektów ruchomych. Po drugie, istnieją ćwiczenia wpływające na astygmatyzm w ten sposób, że poprawiają czyjąś postawę oraz sposób nachylenia szyi oraz głowy.

Istnieje wiele ekspertów, którzy są bardzo sceptycznie nastawieni do ćwiczeń astygmatyzmu. Głównie dlatego, że ludzie popierający tę metodę leczenie nie wykonali zbyt wielu badań klinicznych, żeby ją udowodnić. Istnienie także wiele teorii dotyczących choroby takiej jak astygmatyzm, a większość z nich mówi, że jest to schorzenie genetyczne. Znanych jest także wiele dowodów potwierdzających tezę, że opisane powyżej ćwiczenia mogą zmniejszyć astygmatyzm oraz inne problemy ze wzrokiem, ponieważ astygmatyzm często jest związany z zaburzeniami fizycznymi.

Jeżeli ćwiczenia nie są rozwiązaniem problemu dolegliwości. Istnieje szereg innych metod pomagających pokonać te schorzenie. Jeśli stopień choroby jest niewielki wystarczą okulary lub soczewki kontaktowe. W przypadku gdy przybiera ona silniejszą formę zalecany jest zabieg laserowy, wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Jeżeli nie zostaną podjęte metody leczenia astygmatyzmu, może on doprowadzić do poważnych zaburzeń wzroku, koordynacji ruchowej, bólów głowy oraz problemów z koncentracją.

«1 ... 456 7 8910»