Astma

Astma jest przewlekłą (długoterminowe) chorobą i stanem zapalnym płuc, która zwęża się w drogach oddechowych. Astma powoduje powtarzające się okresy świszczącego oddechu (a świszczący dźwięk podczas oddychania), ucisk w klatce piersiowej, duszność i kaszel. Kaszel występuje często w nocy lub wcześnie rano. Astma dotyka ludzi w każdym wieku, ale najczęściej zaczyna się w dzieciństwie. W Stanach Zjednoczonych ponad 25 milionów osób, zmaga się z astmą. Około 7 milionów z tych osób to dzieci.

Aby zrozumieć, astmę, warto wiedzieć, w jaki sposób działa. Drogi oddechowe to rurki, które prowadzą powietrze do i z płuc. Ludzie, którzy mają astmę mają stan zapalny dróg oddechowych. Zapalenie dróg oddechowych sprawia, opuchnięte i bardzo wrażliwe. Dróg oddechowych mają tendencję do reagowania w znacznym stopniu do niektórych substancji wziewnych. To zwężenie dróg oddechowych, powodując mniejszą przepływ powietrza do płuc. Obrzęk może również pogarszać, co jeszcze węższe drogi oddechowe. Komórek w drogach oddechowych śluz może zrobić więcej niż zwykle. Śluz jest lepki, gęsty płyn, który może dodatkowo zmniejszyć przez drogi oddechowe. Ta reakcja łańcuchowa może powodować objawy astmy. Objawy mogą się zdarzyć za każdym razem są stanem zapalnym dróg oddechowych. Czasami objawy astmy są łagodne i ustępują samoistnie lub po minimalnym leczeniu. Gdy objawy się bardziej intensywne i / lub więcej objawów występuje, masz atak astmy. Ataki astmy są także zwane flareups lub zaostrzenia. Leczenie objawów podczas pierwszego ataku jest bardzo ważne. Pomoże to zapobiec pogarszaniu objawów i powodowaniu poważnego ataku. Ciężkie ataki mogą wymagać pomocy medycznej i mogą być śmiertelne. Na tą chorobę nie ma lekarstwa. Nawet wtedy, gdy czujesz się dobrze, nadal masz chorobę i może się gwałtownie pogorszyć w każdej chwili. Jednak przy obecnym stanie wiedzy i metod leczenia, większość ludzi, którzy mają astmę są w stanie zarządzać chorobą. Mają kilka, jeśli w ogóle, objawów. Mogą żyć normalne, aktywnie i spać przez całą noc bez przerwy.

Badacze sądzą że niektóre czynniki genetyczne jak i środowiskowe interakcji powodują chorobę, najczęściej we wczesnym okresie życia. Czynniki te obejmują: odziedziczoną skłonność do alergii, astma w rodzinie, infekcje dróg oddechowych w dzieciństwie, kontakt z alergenami w powietrzu. Niektóre czynniki mogą być bardziej prawdopodobne, aby spowodować astmę u niektórych ludzi, niż u innych. Naukowcy nadal badają, co powoduje chorobę.

1 234 ... 8»