Artroskopia kolana

Faza 1

Ćwiczenia w tej wczesnej fazie mają pomóc pacjentom odzyskać równowagę i koordynację, należy rozpocząć bezpośrednio po wypisie ze szpitala. Chodzenie o kulach nie jest uważane za ćwiczenie, ale jest ważnym elementem programu terapii fizycznej po artroskopii kolana. Pacjenci powinni używać kul dopóki mają dobrą kontrolę nad ich mięśniami nóg i mogą znieść ciężar, bez większego dyskomfortu. Ćwiczenia izometryczne mięśnia czworogłowego (znany również jako "quad"), zestawy mogą być uruchamiane w pozycji siedzącej lub leżącej. Podczas ćwiczenia, naciśnij kolana w dół na stole lub podłodze, na stanowisku przez 6 sekund. Dwa do trzech zestawów powinny być wypełnione w każdym okresie ćwiczeń.

Faza 2

Ćwiczenia te pomagają pacjentom odzyskać pełny ruch kolana i siłę po ich zaprzestaniu korzystania z kul. Zakres ćwiczeń ruchu odbywa się poprzez siedzenie na stole i pozwolanie nogom wiszenia na krawędzi. Pacjenci mogą prostować i zginać kolana. Pacjenci mogą rozpocząć ćwiczenia na stacjonarnym rowerze, gdy tylko kolano ma dość duży zakres ruchu.

Krótki łuku czworogłowy i rozszerzenia, rozwoju mięśnia czworogłowego. Aby wykonać to ćwiczenie, pacjent powinien być w pozycji leżącej przy niezmienionej kolanach wprowadzania płaską stopę na powierzchni spoczynku. Dotknięte kolano jest obsługiwane ze stołu przez firmę, wyściełane obiektu. Następnie rozszerzony w pełni do zera stopni od jego zgiętej pozycji około 30 do 40 stopni. Noga jest następnie utrzymywana prosto przez 6 sekund, a następnie delikatnie obniżona.

Faza 3

Kiedy pacjenci osiągnęli Fazę 3 fizycznego programu terapii, będą gotowi do powrotu do normalnej aktywności fizycznej. Długość czasu prowadzi do tego etapu zależy od danego pacjenta, a ich postępu odzysku po operacji. 

«1 ... 567 8