Artroskopia kolana

Zabiegi mogą być przydatne w diagnostyce i leczeniu wielu niezapalnych, zapalnych i infekcyjnych rodzajów zapalenia stawów, jak również różnych urazów w obrębie stawu. Niezapalne zwyrodnieniową stawów lub choroba zwyrodnieniowa stawów, mogą być postrzegane za pomocą urządzenia jak postrzępione i nieregularne chrząstki. Nowa procedura leczenia młodych pacjentów z izolowanym uszkodzeniem chrząstki pokrywającej kości kończy się „wklejeniem” własnych komórek chrząstki pacjenta. Zapalenie stawów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, niektórzy pacjenci z przewlekłą pojedyncze obrzęk stawów czasami skorzysta z usuwania zapaleniem tkanki łącznej (synowektomia). Podszewka tkanki (błony maziowej stawów) ​​ może być poddana biopsji i badana pod mikroskopem w celu ustalenia przyczyny zapalenia i odkrycia zakażeń, takich jak gruźlica. Może dostarczyć dodatkowych informacji w sytuacjach, w których nie można rozpoznać po prostu przez odessanie (wycofania płynu z igłą) i analizy wspólnego płynu.

Powszechnie stosowane do oceny kolan i ramion, lecz mogą być również stosowane do badania i leczenia stawu biodrowego, nadgarstka, kostek nóg, kręgosłupa i kolan. Ostatecznie, tkanki sypkie, takie jak wiórki kości lub chrząstki lub ciała obce, takie jak igły ciernie lub rośliny, które osadzają się w złączu można usunąć podczas artroskopii.

Jest to zasadniczo procedura z niską utratą krwi i ogólnie ma kilka komplikacji. Bazowego zdrowia pacjenta jest brane pod uwagę przy określaniu, kto jest kandydatem do artroskopii. Co najważniejsze, pacjent powinien być w stanie tolerować środek znieczulający, który jest wykorzystywany podczas tej procedury. Serce, nerki, wątroby, płuc i danej osoby powinny być wystarczające. Jeśli istnieją problemy, takie jak niewydolność serca lub rozedma płuc, powinny być zoptymalizowane, jak to możliwe, przed zabiegiem. Pacjenci, którzy są na leki przeciwzakrzepowe (leki przeciwzakrzepowe), powinny mieć te leki dokładnie dopasowane przed operacją. Inne choroby powinny być sterowane przed zabiegiem, takim jak cukrzyca i wysokiego ciśnienia krwi. Przedoperacyjna ocena stanu zdrowia pacjenta na ogół będzie to badanie fizykalne, badania krwi oraz badanie ogólne moczu. Pacjenci, którzy mają historię serca lub płuc, problemy i ogólnie każdego, w wieku powyżej 50 lat są zwykle poprosił, aby uzyskać elektrokardiogram (EKG) oraz zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej. Wszelkie oznaki trwającej infekcji w organizmie, zwykle odkłada artroskopii, chyba, że ​​ zostało to zrobione dla ewentualnego zakażenia stawu w pytaniu.

«1 2 345 ... 8»