Artroskopia kolana

Artroskopia jest procedurą chirurgiczną, która może być wykonana dla diagnozowania i / lub leczenia zaburzeń stawów. Jest najczęściej wykonywana w warunkach ambulatoryjnych.

Może być wykonywane przy użyciu znieczulenia ogólnego, podpajęczynówkowego, regionalnego. To zabieg chirurgiczny, w którym wewnętrzna struktura spoiny jest sprawdzana w celu diagnozowania i / lub leczenia stosując rurowy przyrząd widzenia o nazwie artroskop. Została spopularyzowana w 1960 roku i obecnie jest powszechna na całym świecie. Zwykle jest to wykonywane przez chirurgów ortopedów w warunkach ambulatoryjnych. Gdy prowadzi się w warunkach ambulatoryjnych pacjentów może zwykle wracają się tego samego dnia procedura jest zakończona.

Technika artroskopii obejmuje włożenie małej rurki, która zawiera włókna i soczewki optyczne, przez niewielkie nacięcie w skórze w złączu, które są badane. Jest on połączony z kamerą wideo i wewnętrzny przegubu jest widoczny na monitorze telewizyjnym. Wielkość zmienia się wraz z wielkością badanego stawu. Na przykład, kolano zbadane artroskopu, która wynosi około 5 mm średnicy. Istnieje tak mała jak 0,5 mm średnicy zbadania małych stawów, takich jak nadgarstka. Jeśli zabiegi wykonywane są w dodatku do zbadania stawu, jest to tzw chirurgii artroskopowej. Istnieje wiele procedur, które są wykonane w ten sposób. Jeśli procedura może być wykonane zamiast tradycyjnych technik chirurgicznych, zwykle powoduje mniej uraz tkanek, może spowodować zmniejszenie bólu i może promować szybszą regenerację.

1 234 ... 8»